Davidovac izrešetao Igokeu i doneo Zvezdi finale ABA lige!

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale ABA lige.

Izvor: SS

Autor: SS

Oni su u trećoj i odlučujućoj utakmici polufinalne plej-of serije savladali Igokeu u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 76:63.

U borbi za šampionski prsten i plasman u Evroligu crveno-beli će igrati protiv podgoričke Budućnosti, uz prednost domaćeg terena.

Prvi meč finala na programu je 16. maja, drugi već dva dana kasnije, a treći 21. maja u Podgorici.

Eventualni četvrti i peti meč biće odigrani 24. i 28. maja.

Zvezda je večerašnji susret otvorila na fantastičan način, uz primetne korekcije u igri i adaptacije na fizički snažnu igru Igokee.

Silovitu prvu četvrtinu obeležio je centar Lendri Noko koji je postigao 11 od 24 poena Zvezde.

Igrali su domaći frenetičnu odbranu, svaki put na ivici prekršaja i to je rezultiralo brzim stvaranjem dvocifrene razlike.

Ona je dodatno narasla u drugoj četvrtini uz ozbiljne poteškoće Igokee da čak i pogodi slobodno bacanje u tim momentima.

Bilo je i nekoliko tehničkih grešaka gostiju, a sve to je Zvezda kažnjavala i u pojedinim momentima dolazila čak do +18.

Ipak, spustila je Igokea na -13 na poluvremenu (48:35), a drugo poluvreme otvorila serijom 9:0 i to tako što je beogradski tim ostavila bez poena u prvih tri i po minuta.

Tim Dragana Bajića je uspeo da se približi do četiri poena zaostatka (48:44) i potom je imala nekoliko poseda i šuteva za potpuni povratak. Ali, Zvezda je uspela da odbije sve te nalete.

U poslednjih 10 minuta se ušlo rezultatom 57:51, a onda na scenu stupa Dejan Davidovac.

Pogađao je trojke, skakao pod oba obruča, igrao fantastičnu odbranu i sjajnim minijaturama je u potpunosti prelomio utakmicu.

Očas posla je doneo Zvezdi maksimalnih +18, a onda je odveo i na +21.

Povratka za Igokeu više nije bilo, te su ostali na samo dva poena u poslednjoj četvrtini!

Najefikasniji pojedinac susreta bio je upravo Davidovac sa 22 postignuta poena uz osam skokova i tri asistencije.

Džordan Lojd ga je ispratio sa 15 poena i po pet uhvaćenih lopti i asistencija, a dvocifreni su bili još Dobrić i Noko sa po 11 poena.

U poraženom sastavu Klemons je imao 15, ali se sredinom treće deonice povredio što je uticalo na razvoj utakmice.

Karmajkl je imao 12, a podbacio je drugi najbolji strelac Edin Atić sa samo jednim slobodnim bacanjem.

Sva dešavanja iz "Pionira" pratili smo iz napada u napad putem Live BLOG-a na B92.net: