Dušan Milenković/Starsport

Oni su u prvom meču savladali Megu rezultatom 82:72.

Najefikasniji kod Partizana je bio Uroš Trifunović sa 23 poena, Aleksa Avramović je imao 16 poena, dok je Kevin Panter ubacio jedan manje.

Kod Mege Filip Jović je ubacio 15 poena.

Crno-beli su dobro krenuli u ovaj meč, gde su posle nepuna dva minuta igre imali prednost od 8:2. Povukao je Partizan Uroš Trifunović koji je svojom sjajnom igrom u odbrani i napadu bio glavna poluga igre crno-belih.

Igralo se u dobrom ritmu u većem delu prvog perioda meča, ostali košarkaši Partizana su se nadovazali na dobru igru Trifunovića i crno-beli su tako stekli i dvocifrenu prednost od 22:11.

Međutim onda je usledila serija Mege od 11:0, Partizan nije imao rešenja na obe strane terena, tako da je prvi period utakmice završen nerešenim rezultatom 22:22.

U drugih deset minuta meča smo gledali rezultatsku klackalicu, gde nijedan tim nije mogao da se odlepi i stekne neku osetnu prednost.

Partizan nikako nije mogao da dođe do tečne igre u napadu, pa su na kraju crno-beli na poluvreme otišli sa minusom od dva poena 42:40.

Drugo poluvreme je počelo sa boljom energijom košarkaša Partizana koji su brzo stigli do svoje igre u odbrani i u napadu.

Izabranici Željka Obradovića su došli do serije od 11:0, i vratili rezultatsku prednost na svoju stranu.

Nije Mega u tim trenucima imala rešenja za agresivnu igru Partizana, pa je posle tri četvrtine rezultat na semaforu glasio 63:55.

Kontrolisao je Partizan rezultat i u poslednjem periodu, gde se Mega na startu približila na minus pet, ali su crno-beli dobrom igrom na kraju došli do kritičnog vođstva, koje su uspeli da sačuvaju do kraja meča i tako dođu do pobede koja im je donela prednost u polufinalnoj seriji.

Druga utakmica koja je i prva meč lopta Partizana za plasman u finale KLS je na programu u ponedeljak, kada će domaćin biti Mega.

20:20

40' Kraj meča

Partizan pogađa sa linije penala, Ledej je bio precizan. 80:69

Jović je pogodio sa penala na drugoj strani. 80:71, a onda je i Avramović stao na slobodna bacanja i vratio dvocifrenu prednost 82:72.

20:18

39' Ponitka

Pogodio je Poljak dva puta sa linije penala 78:69

20:13

38' Mega opet se približila

Nova trojka Mege i sada je pet poena prednosti za Partizan 74:69

Novi poni za Trifunovića 76:69.

20:10

37' Tehnička

Zek Ledej je dobio tahničku grešku, jer je isturio nogu pri šutu igrača Mege.

Posle toga je Mega ponovo dobila penale. 72:64

20:07

36' Trifunović

Dobra akcija Partizana, Trifunović ide na liniju penala. 73:61

20:05

35' Kakav promašaj Avramovića

Čudan pokret Avramovića koji nije čistu kontru nije pretvorio u poene, srećom po Partizan u sledećem napadu je Panter pogodio za dva. 71:61

20:03

34' Avramović do obruča

Posle ukradene lopte Partizan je otišao u kontru i do poena je došao Aleksa Avramović posle kojih su crno-beli stekli novu prednost od 69:61.

20:01

33' Panter za tri

Dobar protoko lopte Partizana, Panter pogađa za tri, u odbrani je Zek Ledej napravio faul. 67:61

19:57

32' Panter

Fauliran je Kevin Panter, Partizan brzo gubi loptu, ali to radi i Mega.

Sačekao je kapiten Partizana i iznudio je četvrtu ličnu grešku Filipsa, sada je Panter na liniji penala, odakle je prekinuo seriju Mege u poslednjem periodu. 65:59

19:54

31' Kovačević

Poslednji period kreće poenima Kovačevića i Jovića, pa Željko Obradović mora da traži tajm-aut. 63:59

19:48

30' Kraj treće

Partizan odličnom igrom u trećem periodu ima prednost od 63:55.

19:47

28' Trifunović

Kakva trojka Uroša Trifunovića, koji sada ima 20 poena. 57:48

19:44

26' Ponitka

Nastavlja Ponitka seriju Partizana, sada je ona 10:0, crno-beli sve više povećavaju prednost na ovom meču 52:46.

Mega samo četiri poena u ovoj četvrtini, Partizan dominira i u skoku.

Sada poeni Trifunovića 54:46

19:41

25' Faul Kabokla

Partizan je napravio samo jedan faul, pa sada mogu da igraju agresivnije u odbrani. Uspeli su da iznude i faul u napadu.

Ledej nije pogodio za tri, faul Ponitke.

19:38

24' Bolja igra Partizana

Sa više energije je ušao Partizan u drugi deo meča, gde igra znatno bolje, i brzo je stekao prednost.

To potvrđuje i Zek Ledej koji je pogodio za tri, čime je nastavio seriju Partizana od 8:0. 50:46

19:35

23' Novi faul

Faul Maloveca, Mega ne koristi ove momente da se još više odlepi.

Dobra akcija Partizana, Kaboklo pogađa za tri 45:46

Novi poeni za Partizan, crno-beli vode 47:46

19:18

21' Zakucavanje

Jović zakucava i to vrlo efektno 40:44

Nije Smailagić pogodio za tri, Mega dolazi do lopte.

Novi poeni Jovića sa penala 42:46

19:14

20' Poluvreme

Nije Trifunović bio precizan u šutu za tri poena, Mega pravi korake na drugoj strani.

Novi poeni za Megu, Kevin Panter je napravio treću ličnu grešku. 40:42

19:09

18' Novo izjednačenje

Ponovo je egal, Partizan je sa penala došao do nove minimalne prednosti 40:38

19:05

17' Faul u napadu

Serija faula na obe strane, Partizan ima dva poena prednosti. 36:34

Ponitka pogađa pod faulom. 38:34

19:00

15' Serija poena

Ponovo se ušlo u dobar ritam meča, ekipe pogađaju na obe strane, a trenutno Mega ima poen viška 32:33

Avramović ide na liniju penala, bio je precizan prvi put kao i drugi. 34:33

Nije Ponitka bio precizan za tri, potom faul Uroša Trifunovića, nad Markovićem 34:34

18:58

13' Tehnička

Dobio je Kevin Panter tehničku zbog bacanja lopte u pravcu igrača Mege.

Partizan posle poena kapitena ima minimanlu prednosti. 28:27

To je kratko trajalo, jer je Kovačević upisao nove poene 28:29

Ali je Trifunović nastavio tamo gde je stao u prvoj četvrtini i vratio prednost Partizanu 30:29

18:49

12' Smit

Prekida Smit seriju Mege, iz trećeg pokušaja je pogodio prvu trojku. 25:22

Đurišić je ostao sam ispod koša i došao do lakih poena. 25:24

Smailagić nije bio precizan prvi put, ali jeste drugi put sa linije penala. 26:24

18:48

18:47

10' Kraj prve četvrtine

Partizan ušao u seriju promašaja, Smit nije pogodio dve otvorene trojke, Mega je to iskoristila i napravila seriju 11:0 čime je došla do izjednačenja posle prvog perioda. 22:22

18:42

9' Nova trojka

Dobra odbrana Partizana, Kevin Panter se upisuje u listu strelaca. 22:11

Mega u seriji od četiri poena, momentalni tajm-aut Obradovića 22:15

18:40

7' Trojka

Već treća trojka Uroša Trifunovića na ovom meču, Partizan ide na +6 17:11

Ponovo akcija koju je Trifunović završio poenima, Partizan sada ima novu najveću prednost. 19:11

18:39

6' Blokada Smailagića

Lepo je Smailagić sačekao Petrovića na obruču, Partizan nije mogao da materijalizuje to na drugoj strani, period meča bez poena.

Nova izgubljena lopta Partizana, to je kaznio Jelavić. 14:11

18:37

5' Trifunović

Lepo je išla akcija Partizana, koju u poene nije pretvorio Avramović, Partizan je došao do skoka u napadu, ali je izgubio loptu u narednom napadu.

18:36

4' Đurišić pogađa

Poeni za Đurišića, a na drugoj strani Burno Kaboklo održava prednost Partizanu. 14:6

Timotej Malovec precizan za tri 14:9.

18:34

3' Ponitka

Sada je Ponitka pogodio sa linije penela, Mega sa druge srtrane dolazi do lakih poena.

Alen Smailagić pogađa za tri 12:4

18:33

2' Dobar start Partizana

Posle dva minuta igre Partizan je već ubacio osam poena, tu prednači Uroš Trifunović. 8:2

18:32

Startna petorka

18:32

Ovacije Naneliju

U hali su prisutni Džejms Naneli i Pi Džej Doužer, a publika je skandirala Naneliju koji im se zahvalio na tome.

18:28

Izmene u sastavu

U ekipi danas neće biti ni Danila Anđušića.

Partizan na ovom meču će nastupati sa 11 igrača.

17:46

Himna

Pre početka utakmice intonirana je himna Republike Srbije.

17:21

17:18

Sastav Partizana za KLS

17:18

Međusobni dueli

U sklopu ABA lige Partizan i Mega su odigrali dve utakmice u ovoj sezoni.

Crno-beli su bili poraženi u prvom meču na gostujućem terenu, dok su trijumfovali na svom parketu.

17:16

Dobro došli

U ovom lajv blogu ćemo pratiti sva dešavanja sa prve utakmice polufinalne serije KLS protiv Mege.