Košarka 257

17.5.2024.

4:57

Jokić nemoćan – Minesota ponizila Denver sa +45 i izborila majstoricu!

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Minesote Timbervulvs 115:70 u šestoj utakmici polufinala Zapada.

Izvor: B92.Sport

Autor: Petar Tadić

Petar Tadić
Petar Tadić
Tanjug/AP Photo/Abbie Parr

Nagetsi su pretrpeli jedan od najtežih poraza u novijoj istoriji, te ćemo gledati sedmu utakmicu u ovoj seriji. Ona je na programu u noći između nedelje i ponedeljka.

Nikola Jokić je odigrao solidan meč, postigao je 22 poena, uz devet skokova i 9-19 iz igre, ali jednostavno ovo nije bilo veče njegove ekipe.

Minesota je od prve četvrtine kontrolisala utakmicu, a potom je u četvrtoj deonici potpuno ponizila Nagetse i lupila im jak šamar pred majstoricu.

Podbacio je Džamal Marej sa svega 4-18 iz igre, nije se proslavio ni Porter junior sa 3-9, odnosno Džekson sa 0-6 i Holidej sa 0-5.

U pobedničkom timu briljirao je Edvards sa 27 poena, Mekdenijels je dodao 21, Konli 13, a Tauns i Rid po 10 poena.

Iako je start utakmice obećavao za navijače Denvera, pošto je ekipa otvorila serijom 9:2, ubrzo je nestao osmeh sa lica pristalicama aktuelnih šampiona NBA.

Nagetsi su počeli da brzaju, šutiraju loše šuteve, igraju još lošije napade i to je rezultovalo neverovatnom serijom Timbervulvsa, 27-2.

Denver nije postigao koš gotovo pet minuta i utisak je bio da je utakmica gotova posle samo 7-8 minuta prve četvrtine. Gosti iz Kolorada su postigli devet poena za tri minuta i potom samo pet u nastavku deonice, te je Minsota imala +17 posle prvog kvartala, 31:14.

Nagetsi su ponovo dobro otvorili četvrtinu, ali jednostavno nismo mogli u kontinuitetu da igraju kvalitetnu košarku.

Minesota je bez većih problema održavala prednost i čak je malo uvećala u odnosu na prvu četvrtinu, pa je na poluvremenu bilo +19, 59:40.

Jokić je u prvom poluvremenu imao 16 poena, iz igre je šutirao 7/14, ali je ostatak tima bio na 7/30. Prednjačio je Marej sa 1-10 iz igre.

Nije situacija mnogo promenila u nastavku utakmice, štaviše, bilo je još gore po Nagetse. Dosta loših odluka, u oba smera i utisak je da su se izabranici Majkla Melouna u jednom trenutku pomirili sa porazom.

04:48

44' Ništa ne mogu Nagetsi da pogode

Šamarčina za aktuelne šampione.

Votson je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, 112:64.

Luka Garza je ubacio oba bacanja, 114:64.

04:45

04:45

42' Nova trojka Minesote

Za tri je pogodio reprezentativac Bosne i Hercegovine, Luka Garza, 107:63.

Još jedna trojka, 110:63.

04:38

41' Ponižavanje Nagetsa

Predali su se igrači Denvera - i to odavno. Sada se i blamiraju, s obzirom da Minesota ima +41, 104:63.

04:32

39' Minesota ima +30!

Rudi Gober je zakucao za +30, 93:63. Novi tajm-aut.

Majkl Meloun je povukao startere sa terena, ušli su rezervisti, utakmica je gotova.

04:28

37' Počela je poslednja četvrtina

Naz Rid je pogodio oba slobodna bacanja, 88:61.

Zakucavanje Brauna, 88:63.

Entoni Edvards pogađa trojku, 91:63.

04:26

04:22

04:22

36' Sjajni potezi Konlija

Prvo trojka, pa blokada nad Braunom, 86:57.

Jokić poentira posle ofanzivnog skoka, 86:59.

Jokić je ubacio oba slobodna bacanja, 86:61.

Kraj treće četvrtine.

04:18

04:18

33' Teško će se Denver vratiti

Ima još dosta da se igra, ali ne igra Denver dobro. Naz Rid poentira, 78:53.

Prvi poeni Jokića u trećoj deonici, 78:55.

Aleksander-Voker pogađa trojku, 81:55.

04:15

30' Denver nemoćan

Nova trojka Džejdena Mekdenijelsa, 74:48! Minesota ima +26.

Tajm-aut Meloun.

Eron Gordon poentira, 74:50. Edvards je promašio trojku.

04:11

29' Vulvsi održavaju prednost

Marej je promašio flouter, nakon što je pogodio trojku.

Tauns rešava mismeč situaciju, 71:48.

Porter junior je promašio trojku.

04:01

27' Sjajna igra Mekdenijelsa

Njegovih pet poena zaredom, nakon čega i Entoni Edvards poentira, 66:42.

Porter junior je promašio šut sa poludistance.

Edvards se povredio... nezgodan pad na leđa. Dobro je, nije ozbiljnije povređen. Pogodio je jedno slobodno bacanje, 67:42.

03:59

25' Počelo je drugo poluvreme

Rudi Gober je promašio oba slobodna bacanja. Trojku nije uspeo da pogodi Jokić.

Edvards je promašio šut od tablu.

Još jedan promašaj Mareja, 1-11.

03:47

03:43

03:40

12' Serija Denvera

Nagetsi su prišli na -17 serijom Nikole Jokića, 57:40.

Međutim, Mekdenijels pogađa uz zvuk sisrene, 59:40.

Kraj prvog poluvremena.

03:34

03:31

22' Jokić 0/3 za tri

Ne može da ubaci trojku srpski košarkaš...

Mekdenijels je iznudio faul za slobodna bacanja. Ubacio je oba, 53:30.

Gordon je ubacio trojku, 53:33. Konli poentira, 53:35. Kej-Si-Pi je promašio šut za tri.

03:28

ANT "skuvao" Jokića.

03:26

19' Edvards kuva

Trojka preko Jokića za +22, 46:24.

Još jedan loš potez Mareja.

Dupla prednost Vulvsa, 48:24... Džekson je promašio šut, pomračenje Nagetsa.

03:22

18' Denver nastavio po starom

Dobro su otvorili četvrtinu kada je Jokić bio na parketu, ali igra im se raspala kada je otišao na klupu.

Nova serija Minesote koja sada ima +19, 43:24. Tajm-aut Meloun.

Marej šutira 1/9 iz igre.

03:21

17' Minesota održava prednost

Jokić je na klupi i Minesota uvećava prednost, poentirao je Rid, 39:24.

Naz Rid ponovo pogađa, 41:24. Ponovo je +17 za Minesotu.

03:17

03:15

15' Brzo razimšljanje Jokića

Obezbezdio je dva ekstra-napada, a potom je poentirao uz faul. Nagetsi smanjuju na -12, 33:21.

Voker je promašio trojku, a potom i Jokić nije uspeo da poentira.

03:10

13' Počela je druga četvrtina

Anderson je ubacio oba slobodna bacanja, nakon čega je Marej postigao svoje prve poene, 33:16.

Džastin Holidej je promašio otvoren šut.

03:09

03:08

12' Kraj prve četvrtine

Dominacija Minesote u prvoj deonici.

Denver je krenuo sa 9:2, ali je potom potpuno stao. Minesota je napravila seriju 27:2 i potpuno preokrenula tok meča.

03:06

03:04

10' Katastrofalna igra Nagetsa

Ovo ne izgleda ni na šta. Minesota pravi seriju 24:2. Mekdenijels zakucava iz kontre za 26:11.

Nova trojka Edvardsa, 29:11! Koldvel-Poup uzvraća, 29:14.

03:01

9' Seija 18:0!

Denver preko pet minuta nije dao koš! Promašaj Portera juniora. Seija 20:0 za 22:9.

Jokić prekida seriju, 22:11.

02:58

02:54

7' Loša igra Denvera

Nagetsi nisu poentirali gotovo dva i po minuta. Srljaju iz greške u grešku.

Edvards će imati dva slobodna bacanja. Tajm-aut Meloun. Pogodio je oba, 13:9.

Još jedan loš napad Denvera. Pogodak Konlija, 15:9. Serija 13:0.

02:52

5' Odgovor Minesote

Mini serija 5:0. Edvards zakucava iz kontre, 7:9.

Jokić je promašio trojku. Mekdenijels donosi izjednačenje, 9:9.

02:49

02:47

3' Serija Nagetsa!

Majkl Porter junior pogađa trojku za +7, 2:9.

Tajm-aut Minesote koja ne može ništa da ubaci na startu utakmice.

02:45

2' Prvi poeni za Jokića

Trojka izlazi iz koša Porteru junioru.

Zakucavanje Jokića! Izjednačenje, 2:2.

02:43

1' Počela je utakmica