Polufinale: Argentina - Francuska 80:66

Košarkaška reprezentacija Argentine se plasirala u finale Svetskog kupa pobedom na Francuskom rezultatom 80:66.

21:18, 18:14, 21:16, 20:18
  ARG   FRA
  80 : 66
4/4 - Kraj! Skola je odveo Argentinu u finale!
Spektakularni 39-godišnjak je ubacio 28 poena i upisao 13 skokova, te bio najzaslužniji za plasman svoje reprezentacije u finale.

Konačan rezultat - 80:66 za Argentinu!
4/4 - Dve trojke Skole!
Argentina je na +15, 74:59!
4/4 - Francuska "krcka" razliku
Ne uspevaju košarkaši Francuske da dramatično smanje zaostatak, ali su ipak na manje od deset poena - 65:57.
4/4 - Greška Francuske, opet dvocifrena prednost
Imala je šansu Francuska da još spusti razliku, ali je izgubljena lopta kao rezultat dala poene Skole u kontri za 65:55.
4/4 - Da li Francuska ima snage za preokret?
Ubrzala je francuska ekipa ritam na startu poslednje četvrtine i smanjila razliku na osam poena - 63:55.
3/4 - Kraj četvrtine, vodi Argentina!
Sjajnu četvrtinu su odigrali košarkaši Argentine i u poslednju deonicu nose višak od 12 poena - 60:48.
3/4 - Četvrti faul Furnijea!
Jedan od najboljih igrača Francuske će morati da pripazi do kraja utakmice.
3/4 - Ne dâ Argentina!
Trojka Milikine je neutralisana trojkom Kampaca - 60:45.
3/4 - Javio se Furnije, ali se javio i Dek!
15 poena prednosti za Argentinu!

Na tri i po minuta do kraja treće četvrtine bilo je 55:40.
3/4 - Francuska u bonusu, Argentina na +14
Fanatičnom odbranom Argentina je prekinula protok lopte u napadu Francuske, a posle slobodnih bacanja Delije bilo je 52:38.
3/4 - Argentina ušla u ritam, opet reaguje Kole
Podigla je Argentina prednost na 12 poena, posle čega je francuska ekipa morala na odmor - 50:38.
3/4 - Obračun trojkaša
Vildosa je ubacio trojku, a potom je koš iste vrednosti upisao Batum.

Već u sledećem napadu trojku je ubacio Skola - 48:38.
3/4 - Albisi vraća, Skola u kontraritmu
Uzvratio je Vildosi bek Francuske, Skola je zatim izgubio loptu, pa napravio faul u napadu - 42:35.
3/4 - Vildosa ubacio tri penala
Već na startu drugog poluvremena bek Argentine je doneo dvocifrenu prednost svom timu - 42:32.
2/4 - Serija Argentine za kraj poluvremena!
Zakucavanje Delije pa trojka Kampaca, Argentina na poluvremenu vodi 39:32!
2/4 - Pogađaju Furnije i Milikina
Na ulazu u poslednji minut poluvremena je Francuska stigla na koš zaostatka - 34:32.
2/4 - Argentina ne popušta
I dalje južnoamerička selekcija održava razliku - 34:28.
2/4 - Argentina se vraća, Kole reaguje
Serijom 6:0 Argentina je stigla do lepe prednosti, pa je selektor Francuske morao opet da reaguje - 29:24.
2/4 - Treći faul Lesora, Delija 2+1
Argentina je preko centra stigla do prednosti - 25:24.
2/4 - De Kolo namestio koš Lesoru, vodi Argentina!
Niz promašaja Argentine je kažnjen, Furnije i Lesor su doneli vođstvo Argentini - 24:23.
2/4 - Vildoza preko Lesora, pa Laberi ubacio "otpadak"
Dobar početak druge četvrtine na obe strane, ali je Argentina i dalje u vođstvu - 23:20.
1/4 - Kraj četvrtine, vodi Argentina
Francuska je uspela, preko slobodnih bacanja, da smanji razliku na jedan posed - 21:18.

Fantastično je utakmicu otvorio Luis Skola, za sedam minuta na parketu zabeležio je 10 poena uz 3 skoka.
1/4 - Katastrofa Lesora
Dva slobodna bacanja je promašio, potom i zicer, a na drugoj strani je zakucao Dek i povisio na 21:14 na ulazu u poslednji minut.
1/4 - Skola!
Fantastični Argentinac je ubacio koš pod faulom za 17:12.
1/4 - Laberi pogađa još jednu trojku!
Francuska se vratila na 14:12.
1/4 - Skola i deli asistencije
De Kolo je ubacio slobodna bacanja, ali je potom Skola asistirao Deliji.

Već u sledećem napadu Kampaco je pogodio za 14:7.
1/4 - Francuska se vraća?
Trojka Laberija, pa faul u napadu Kampaca, Francuska je smanjila na 10:5.
1/4 - Skola dominira!
Argentina vodi 10:2, morao je Vensan Kole da zatraži minut odmora!
1/4 - Skola u elementu!
Klasa je večna... Luis Skola je postigao prvih pet poena za svoju reprezentaciju - 5:2.