Remi od zlata: Napoli osvojio Skudeto posle 33 godine!

Fudbaleri Napolija novi su šampioni Italije.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

EPA-EFE/ETTORE GRIFFONI

Izabranici trenera Lućana Spaletija su na pet kola pre kraja remijem u gostima sa Udinezeom 1:1 (1:0) obezbedili treću titulu u istoriji kluba.

Tačno 33 godine je prošlo od poslednje titule ekipe iz grada podno Vezuva, od onih dana kada je slavu kluba pronosio slavni Dijego Armando Maradona.

Udine su se pretvorile u mali Napulj, preko 10.000 navijača Napolija stiglo je na sever Italije kako bi prisustvovalo momentu za istoriju.

Dok su za 5 evra kapije stadiona u Napulju bile otvorene za pristalice, koje su putem velikog ekrana gledali uživo prenos.

Nije počelo dobro po Napoli, jer je Udineze na odmor otišao sa prednošću od 1:0.

Slovenac sandi Lovrić je sjajnim udarcem sa 13 metara poslao loptu u levi gornji ugao gola Napolija.

Nigerijac heroj Napulja

Ipak, u nastavku, stigao je taj veliki gol radosti za gostujuće navijače.

Igrao se 53. minutu kada je posle udarca Kvartškelije, golman odbio loptu, ali samo do Viktora Osimena koji je poslao u mrežu za 1:1.

Bio je to njegov 22. gol na 27 mečeva za Napoli ove sezone u Seriji A.

Oborio je rekord Samjuela Etoa kao najefikasniji afrički fudbaler u jednoj sezoni Serije A.

U drugom susretu igranom ove večeri Empoli je kao domaćin slavio protiv Bolonje sa 3:1 (2:0).

Strelci za Empoli bili su Lukumi (autogol) u prvom, Akpa Akpro u prvom minutu nadoknade prvog dela i Kambijađi u 68. minutu, dok je Rikardo Orsolini postigao gol za Bolonju u 87. minutu.