Fudbal 2

2.5.2024.

23:00

Het-trik El Kabija u istorijskoj pobedi Olimpijakosa, Fiorentina u 91' slomila Briž

Fudbaleri Olimpijakosa savladali su Aston Vilu u Birmingemu (4:2), u prvom meču polufinala Lige konferencija.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Apsolutni junak crveno-belih iz Pireja bio je Ajub El Kabi, koji je zabeležio het-trik i tako "kumovao" jednoj od najvećih pobeda u istoriji kluba.

Da će ovo biti fantastično veče za Marokanca i Olimpijakos videlo se posle pola sata igre.

El Kabi je mrežu Robina Olsena najpre zatresao u 16, a potom i u 29. minutu, da bi do pauze, u prvom minutu sudijske nadoknade, domaće u igru vratio Oli Votkins.

Situaciju je u potpunosti "zakuvao" Musa Dijabi u 52. minutu, međutim, crveno-beli su do novog vođstva stigli u 56. minutu, kada je El Kabi kompletirao het-trik.

Sebastijan Ese je u 67. minutu nagovestio veliku pobedu gostiju, a najbolju šansu da od meča napravi dodatnu dramu, propustio je Daglas Luiz u 84. minutu, kada je promašio penal.

Nema sumnje da će se narednog četvrtka na stadionu "Jorgos Karaiskakis" tražiti karta više.

Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP

Drugi polufinalni susret između Fiorentine i Klub Briža pripao je italijanskom timu rezultatom 3:2.

Viola je odlično započela meč i već u petom minutu povela preko Rikarda Sotila.

Prvo poluvreme donelo je još bitnih momenata. Najpre je Hans Vaneken izjednačio u 17, da bi Andrea Beloti vratio prednost "ljubičastima" u 37. minutu utakmice.

Isključenjem Rafaela Onjedike, gosti su u 61. minutu ostali sa desetoricom, međutim, samo dva minuta kasnije, vratili su se u meč.

Igor Tijago je na asistenciju Jornea Spilersa šokirao "Artemio Franki", koji je u finišu ipak pogurao svoj tim do pobede.

Junak domaćih bio je Mbala Nzola, koji je pobedonosni gol postigao u prvom minutu sudijske nadoknade.