Sreda, 23.12.2020.

23:10

Turci zadržali Lil na vrhu sa Lionom, PSŽ ostao treći

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Strazbur 4:0 u utakmici 17. kola francuske Lige 1.

Izvor: MS

Autor: MS

EPA-EFE/Guillaume Horcajuelo

Strelci na "Parku prinčeva" bili su 18-godišnji defanzivac Timoti Pembele i u finišu Kilijan Mbape, Idrisa Gaj i Mojze Ken.

Pravo niotkuda se pojavio Pembele i jedan odbitak pretvorio u gol za trijumf protiv tima čiji je kapiten srpski reprezentativac Stefan Mitrović (odigrao 90 minuta).

Dobro se držao tim Stefana Mitrovića, koji je sa kapitenskom trakom odigrao svih 90 minuta, ali je potpuno pao u poslednjih 10.

Tada je i kažnjen preko Mbapea, Gaja i Kena, ali su Parižani ostali na trećem mestu, iako im je "pretio" skok na tabeli.

Sve zbog Lila.

Lil je pregrmeo nezgodno gostovanje u Monpeljeu 3:2 pobedonosnim golom Buraka Jilmaza četiri minuta pre kraja.

Zajedno sa svojim sunarodnikom Jusufom Jazičijem ušao je u igri 15 minuta pre kraja i upravo na njegovu asistenciju rešio meč.

Prethodno je Lil imao dva puta prednost preko Timotija Vee, sina legendarnog Žorža Vee, i Džonatana Ikonea, ali je stizao.

Za Monpelje je do 78. minuta igra Mihailo Ristić kada je zamenjen.

Zajedno sa Lilom na vrhu je i Lion, koji čak ima bolju gol razliku nakon što je bio ubedljiv protiv Nanta 3:0.

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu kada su pogađali Toko Ekambi, Tino Kadevere i Lukas Paketa.

Do kraja je bilo odrađivanje posla ekipe koja ove sezone ne igra Evropu, ali zato "gazi" u Ligi 1.

Novo razočaranje pretrpeo je Marsej, sada porazom u gostima od Anžea 2:1.

Da sve bude teže penal je promašio Dmitri Paje, a Nemanja Radonjić presedeo na klupi za rezerve.