Autor: MS

Tadić promašio pobedu –
EPA-EFE/Henning Bagger

U duelu sa Viljamom drugim u gostima odigrao je nerešeno – 1:1.

Imao je Ajaks sve u svojim rukama i nogama, incijativu, vođstvo, šanse, ali je u dramatičnoj završnici ostao bez pobede.

A ništa nije nagoveštavalo tako nešto, još kada je u 4. minutu pogodio Brazilac Entoni 0:1.

Činilo se da bodovi sigurno idu za Amsterdam, ali je finiš bio drugačiji.

Kvasi Okjere je početkom drugog poluvremena izjednačio, a posle toga je usledila drama.

Ređale su se šanse pred golom Viljema, promašivali su Klas-Jan Huntelar, Entoni, Dejli Blind, ali i Dušan Tadić.

Tri odlične šanse je imala srpska "desetka", prvo je pogodila stativu, potom pogodila pravo u golmana Rutera, da bi na kraju i glavom prebacila gol iz blizine.

Na radost rivala PSV-a iz Ajdhovena, koji je sada na bod od Ajaksa.