Sreda, 25.11.2020.

20:30

Atalanta osvojila "Enfild", maestro Tadić dirigovao Ajaksom VIDEO

U grupi D Lige šampiona je u prvo poluvreme "bačeno niz vetar", ali je u drugom došlo do veoma zanimljivog raspleta.

Izvor: SS

Autor: SS

Atalanta osvojila
Photo by EPA-EFE/Paul Ellis / POOL

Pre svega u Liverpulu gde je Atalanta šokirala šampiona Engleske i savladala ga sa 2:0 (0:0), čime se osvetila za poraz od 5:0 u Bergamu.

U drugom susretu Ajaks je opravdao ulogu favorita protiv Mitjilanda sa 3:1 (0:0), uz dve asistencije Dušana Tadića.

Na taj način se zakuvala situacija pred poslednja dva kola, pošto Liverpul sada ima 9, Atalanta i Ajaks po 6, a Mitjiland 0 bodova.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Iako u prvom poluvremenu nismo videli nijedan gol na ove dve utakmice, (zapravo bilo ih je samo tri na svim utakmicama Lige šampiona), dobili smo nagoveštaj onoga što će se dešavati u drugom delu susreta.

Na "Enfildu" je Atalanta bila ta koja je diktirala tempo protiv Liverpula sa trojicom tinejdžera u startnoj postavi (Neko i Ris Vilijams i Kurtis Džouns).

Najbolju šansu imao je Robin Gosens kada mu je Alison odbranio udarac, a veći motiv Atalante prevagnuo je i u drugom delu susreta.

Napadali su gosti i u 60. minutu konačno došli do vodećeg gola. Papu Gomes je maestralno proigrao Josipa Iličića, a on je zatresao mrežu ispred nemoćnog Alisona.

Samo četiri minuta kasnije novi "hladan tuš" za Liverpul. Ponovo je Gomes započeo akciju dugom loptom za Hatebora, on je spustio loptu na peterac za Gosensa, a on je doneo velikih 2:0.

To je bila zaliha koju je tim Đan Pjera Gasperinija umešno sačuvao do kraja.

Opredelio se za odbranu i nije imao težak zadatak, pošto Liverpul nije za 90 minuta uputio niti jedan šut u okvir gola.

A u Bergamu su dali pet golova...

Ajaks u prvom poluvremenu je tražio način da dođe do gola, a onda su "kopljanici" u poluvremenu očigledno pronašli "recept" i to sproveli u delo već u prva četiri minuta.

Lako im je kada u timu imaju raspoloženog Dušana Tadića, koji je namestio oba gola.

Prvo je dodao loptu do Rajana Gravenberha koji je sa 20-ak metara odapeo strelu pod prečku gola Mitjilanda.

A onda je i efektno proigrao Nusira Mazrauija za ekspresnih 2:0.

U 66. minutu se u listu strelaca upisao i David Neres posle asistencije Traorea.

Gosti su stigli do počasnog pogotka u 80. minutu iz penala.

Precizan sa 11 metara je bio Aver Mabil.