Ponedeljak, 26.10.2020.

16:00

Evrogol Pantelića slomio Partizan!

Fudbaleri Radničkog naneli su treći poraz Partizanu u 12. kolu Linglong Superlige Srbije pobedom od 1:0 (0:0) na niškom "Čairu".

Izvor: SS

Autor: SS

Partizan tako nije iskoristio kiks Crvene zvezde u nedelju protiv Javora u Beogradu (0:0) i sada ima devet bodova manje od najvećeg rivala.

Crno-beli su u većem delu utakmice (ili makar drugog poluvremena) napadali i stvarali šanse, ali jednostavno nisu umeli da postignu gol.

Onda je došao 78. minut i evrogol Dušana Pantelića koji je rešio meč, a možda i šampionsku trku.

Partizanov "dželat", može se reći, je bio Milan Đuričić, koji je do letos bio pomoćnik u stručnom štabu Partizana sa Savom Miloševićem i poznaje "u dušu" većinu igrača.

Prvo poluvreme je "bačeno" od strane oba tima, jer gotovo da nisu napravili ništa vredno pomena.

Partizan je bio nešto agilniji na protivničkoj polovini, a sve što je uradio bilo je po desnoj strani prodorima Aleksandra Lutovca.

Desno krilo crno-belih nijednom nije centrirao na glavu najisturenijeg Žan Kristof Bajbeka, već su sve bile prizemne lopte iza leđa ofanzivaca.

Međutim, niko nije nailazio na njegove lopte i odbrana Radničkog je lako otklanjala opasnost.

Filip Stevanović nije bio zapažen u prvih 45 minuta, pa ga je u drugom delu zamenio debitant Filip Holender.

I uneo je mađarski reprezentativac živost u igru "parnog valjka", a prvu veću šansu pripremio je Ivanu Obradoviću posle osam minuta.

Šutirao je levi bek desnom nogom, a Borivoje Ristić sjajno intervenisao i "izvadio" loptu iz mreže, te je izbio u korner.

Potom je pokušao i Holender, ali je njegov šut otišao za malo pored desne stative.

Partizan je "stezao obruč", ali je ujedno i odbrana Radničkog dobijala na sigurnosti.

Bajbek je zamenjen, ušao je Pavlović koji je u 75. minutu izbacio Asana, a on priredio zicer za Obradovića.

Međutim, levi bek je ponovo desnom nogom šutirao, ovog puta pored gola iz veoma izgledne situacije.

I tri minuta kasnije stigla je kazna.

Aksentijević je probio po desnoj strani, centrirao, lopta se odbila do Dušana Petkovića koji je sa 25 metara poslao prelep udarac u bliži ugao Vladimira Stojkovića.

Gol za špice, ali i poraz Partizana, a verovatno i gubitak šampionskih ambicija.

Jer u preostalih gotovo 20 minuta sa nadoknadom nije usledila baš nikakva reakcija Beograđana.

Kao da ih je gol Petkovića "nokautirao" i nisu imali ni snage, ni želje, a ni umeća da makar izbegnu poraz.