Utorak, 15.10.2019.

20:20

Puki nosi Finsku – pala i Jermenija za korak bliže EURO 2020

Fudbalska reprezentacija Finske pobedila Jermeniju 2:0, u osmom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izvor: PT

Autor: PT

EPA-EFE/FEHIM DEMIR

Finci su nastavili sa sjajnim partijama, a do trijumfa predvodio ih je Temu Puki sa dva pogotka.

Reprezentacija selektora Kanevre sada se nalazi na korak do plasman na Evropsko prvenstvo, pošto ima pet bodova više od Jermenije i Bosne i Hercegovine.

BiH ima i utakmicu manje, koju igra u utorak veče protiv Grčke. "Heleni" su odavno izgubili šansu za plasman na EURO 2020, međutim i pored toga Bosni će biti teško na gostovanju u Atini.

Prvi gol na utakmici Finska – Jermenija postigao je Frederik Jensen u 31. minutu. Sa minimalnom prednošću domaće selekcije otišlo se na petnaestominutnu pauzu.

U nastavku meča Finska je sa dva gola Temu Pukija nokautirala Jermeniju. Napadač Noriča strelac je bio u 61. i 88. minutu.

Finci naredni meč igraju pred domaćom publikom protiv Lihtenštajna, dok dočekuje Grčku.