Sreda, 05.12.2018.

18:00

Četvrta pobeda Partizana u nizu u praznoj Humskoj

Fudbaleri Partizana savladali su Zemun 1:0 (1:0) u Humskoj 1, u meču 19. kola Superlige Srbije.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Crno-beli su slavili pogotkom Rikarda Gomeša koji je uhvatio sjajan volej sredinom prvog poluvremena.

Partizan je pred skoro praznim tribinama zabeležio četvrtu uzastopnu pobedu na svom terenu u Humskoj 1.

Partizan je odigrao sjajno prvo poluvreme, u potpunosti kontrolisao ritam meča i često pretio golu Zemuna.

Ipak, gosti su prvi imali šansu na meču, svoju prvu i poslednju. Nakon dobre kontre Vukadinović je ostao usamljen na levoj strani, dobro je šutirao u donji desi ugao, ali Stojković interveniše vrhovima prstiju.

Od tog trenutka počinje dominacija Partizana i da se redaju šanse u kaznenom prostoru Zemuna. Upravo je Gomeš uglavom bio u tim prilikama, ali je golman gostiju Milošević sjajno branio.

Međutim, u 27. minutu nije imao šanse nakon preciznog udarca Gomeša posle centaršuta Miletića sa desne strane

U drugom poluvremenu je usledila monotonija, putpuno dezidejna igra i dosadan fudbal gde su i navijači jedva čekali da se završi meč ove hladne decembarske večeri.

"Trebalo je i ranije da prelomimo utakmicu. Imali smo dosta šansi, ali moramo biti zadovoljni rezultatom",
rekao je trener Partizana Zoran Mirković.

Partizan je ostao treći u Superligi, zaostaje četiri boda za Radničkim, a 13 za liderom prvenstva Crvenom zvezdom. Zemun deli pretposlednju poziciju sa Radom.

U sledećem kolu Partizan gostuje na obližnjoj Banjici ekipi Rada, dok Zemun dočekuje lučansku Mladost.