Nedelja, 26.10.2008.

11:09

PLS: Poraz ČSK-a, smena na vrhu

Fudbaleri Smedereva osvojili su tri boda u 12. kolu Prve lige Srbije i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Ekipa ČSK Pivare poražena je u gostima od Metalca, dok su Voždovac, Spartak i Mladi radnik zabeležili pobede minimalnim rezultatima.

Tim Smedereva je savladao Dinamo rezultatom 2:1. Golove za domaći tim postigli su Mladenović u 45. minutu i Bojatović u 74. minutu, jedini strelac za Dinamo bio je Trajković u 83. minutu. Gosti su utakmicu završli sa desetoricom na terenu pošto je Cvetković laktom udario Bojatovića i dobio crveni karton u 64. minutu.

Oba pogotka na meču Metalac – ČSK (2:0) postignuta su u prvih 11 minuta. Ekipa iz Gornjeg Milanovca povela je golom Simovića u drugom minutu, a konačan rezultat 2:0 postavio je Otašević u 11. minutu. Ovim porazom, fudbaleri iz Čelareva pali su na treće mesto na tabeli sa bodom zaostatka u odnosu na Smederevo i Mladi radnik.

U nedelju se igraju još dve utakmice: Hajduk – Srem, Kolubara – Mladost Lučani.