Neverovatan poraz Efesa – Micić ubacio 30 poena i povredio se!

Košarkaši Albe savladali su Anadolu Efes u Berlinu rezultatom 95:93 u utakmici 30. kola Evrolige.

Izvor: SS

Četvrtak, 23.03.2023.

21:48

To je još jedan rezultat koji se poklopio ekipi Partizana u borbi za plej-of, pošto je i Efes bio konkurent za Top 8 elitnog takmičenja.

Nemački tim je u ovoj utakmici imao čak 19 poena prednosti sredinom treće četvrtine, ali ju je ispustio u poslednjoj i došlo je do preokreta.

Efes je išao ka trijumfu, čak je nepuna dva minuta pre kraja imao +5, ali mu to nije bilo dovoljno.

Džejlen Smit je vratio u život domaći tim, a na 1,3 pre kraja je prikucavanjem Luka Sikme ostvario pobedu koja više vredi Efesovim konkurentima nego samoj Albi.

Vasilije Micić je odigrao fantastičan meč i ubacio čak 30 poena, ali se upravo u poslednjem napadu Albe povredio i ostao je na klupi.

Pratio ga je Vil Klajburn sa 19, te Ante Žižić sa 13 poena, dok je u ekipi Albe Džejlen Smit imao 25 poena, a Maodo Lo 16. U istom terminu Makabi je u gostima mnogo lakše savladao Asvel rezultatom 85:67.

Vejn Boldvin bio je nezaustavljiv za Francuze sa 23 poena, dok je Lorenzo Braun imao 18, a Bonzi kolton 16.

U taboru poslednjeplasiranog tima Evrolige najbolji je bio Nando De Kolo sa 13, dok je Noa imao 12, a Lajti 10 poena.