13. kolo: Baskonija – Crvena zvezda 87:85

Košarkaši Baskonije su savladali Crvenu zvezdu u "Fernando Buesa" areni sa 87:85, u okviru 13. kola Evrolige.

Dobro došli u LIVE blog B92.net
Ispratićemo utakmicu 13. kola Evrolige između Baskonije i Crvene zvezde u Vitoriji.
Tabela posle 13. kola Evrolige
Hvala na pažnji
Toliko od nas za večeras.

Zvezda naredni meč igra 11. decembra, gde gostuje ekipi Mege u ABA ligi, a potom u četvrtak, 14. decembra dočekuje Albu iz Berlina u Evroligi.
Trener Zvezde Janis Sferopulos na konferenciji:
Mislim da smo videli zanimljivu utakmicu za navijaèe. Borili smo se do kraja. Naša odbrana nije bila dobra u prvom poluvremenu. Problem je za nas kad ne krenemo dobro u odbrani. Dozvolili smo rivalu u drugom poluvremenu seriju od 10:0. Nismo odustali, bilo je neizvesno. Na kraju smo mi mogli da dobijemo, Baskonija je pobedila, ali su mali detalji odluèili pobednika.
Trener Baskonije Duško Ivanović održao je konferenciju:
Važna pobeda, mislim, u ovom meèu. I mi i Crvena zvezda smo pokazali da imamo kvalitet. Pokazali smo kvalitet u prvom poluvremenu, gde smo igrali dobru odbranu. Imali smo strpljenja u napada. A u drugom poluvremenu, Crvena zvezda je bila bolja, dominirala je u napadaèkoj igri. Ima mnogo kvaliteta u napadu, ali mislim da smo na kraju, posebno s ovom serijom, nakon što je Crvena zvezda stekla jedan poen prednosti, imali dobru igru, ponovo smo imali prednost od 10 poena. Hteo sam reæi da je napad trajao oko 3 ili 4 sekunde i na kraju su postigli trojku. A naroèito mislim da u treæoj èetvrtini nismo imali strpljenja. Nismo napadali inteligentno njihovu odbranu kada su igrali agresivno. Mislim da je to bio naš problem. Na kraju, ovi momci pokazuju da ako veruju, ako se bore i ako imaju strpljenja, možemo igrati protiv svih. Na kraju možete pobediti, možete izgubiti, ali uvek æemo biti tu, što je najvažnije. Možemo razgovarati o mnogo stvari u vezi sa utakmicom, ali na kraju se sve rešilo. Ekipa veæinski uspeva da izvuèe utakmice na kraju. Mnogo utakmica u Evroligi æe se igrati na jednu loptu. Otprilike, svi igraju veoma dobro, svi imaju dobre timove i svi mogu pobediti sve. Važno je stiæi do ovog poslednjeg trenutka i znati ga odigrati. Trebalo je da veèeras napravimo faul nad Rokasom kada je ubacio. Želeli smo, ali nismo to uèinili. To je moglo biti veoma... Na kraju smo pobedili, ali morali smo napraviti faul pre nego što su oni postigli trojku i izjednaèili.
Sferopulos posle poraza
Imali smo dobro drugo poluvreme, jurili smo da se vratimo u meè, imali smo dva puta nerešeno. Nije bilo lako. Kada smo uspeli da se vratimo, mali detalji su odluèili pobednika.
Sedekerskis posle pobede
Pobdili smo utakmicu u posledjnim sekundama, protiv odliène ekipe, Crvena zvezda nam je dala dodatno samopouzdanje. Ne znam šta se desilo u drugom poluvremenu, dosta emocija. Dobar su tim, vratili su se. Nismo mogli da zaustavimo Rokasa danas. Došao je ovde, da igra kod kuæe, proveo je tri godine ovde, imao je dobru prošlu sezonu u Baskoniji, evo sad je protiv nas postigao 24 poena. Moram ozbiljno na poprièam sa njim.
Kraj meča
Sedekerskis fauliran od strane Bolomboja, a potom precizan sa linije penala – 87:85.

Gedraitis maši za tri poena.
40' Izjednačenje
Gedraitis pogađa za tri poena – 84:82.

Markinković je bio polovičan sa linije penala

Nova trojka Gedraitisa – 85:85.

Još 9 sekundi do kraja meča.
39' Četiri trojke u jednom napadu
Rogkavopulos pogađa za tri poena, 17. trojka Baskonije.

Na drugoj strani Teodosić pogađa trojku – 84:77.

Dobra odbrana Zvezde, a potom i pokušaji za tri poena Tobija, Teodosića i Gedraitisa, ali bez realizacije

Faul nad Lazićem za dva bacanja. Precizan je kapiten Zvezde – 84:79.
38' Trojka Gedraitisa
Posle velike borbe pod košem, lopota dolazi do Gedraitisa, koji pogađa za tri poena – 81:74.
37' Baskonija održava prednost
Bolomboj beleži promašaj pri šutu za tri poena, sa druge strane Sedekerskis pogađa novu trojku – 81:71.

Tajm-aut Sferopulos.

Gedraitis beleži novi promašaj.
36' Novi poeni Teodosića
Teodosić pogađa za tri poena.

Bolomboj pravi faul nad Mekintajerom pri šutu za tri poena, ali samo jednom je precizan Amerikanac – 78:71.
35' Trojka Lazića
Lazić pogađa za tri poena, posle dobre odbrane Zvezde – 75:68.

Novi poeni za Kotsara – 77:68.
34' Baskonija ponovo ima dvocifrenu prednost
Sedekerskis pogađa za tri poena – 75:65.

Zvezda bez rešenja u napadu.
33' Zvezda žuri u napadu
Teodosić polovičan sa linije penala posle faula Kotsara – 70:65.

Rogkavopulos pogađa težak šut – 72:65.

Promašaj Davidovca za tri poena.
32' Bolomboj raspoložen
Rogkavopulos pogađa za dva poena, na drugoj strani asistencija Teodosića za Bolomboja – 70:64.
31' Bez poena
Loš napad Zvezde, a potom i dobra odbrana.

Davidovac nije precizan za tri poena. Ostaje – 67:62.
30' Baskonija vratila prednost
Sedekerskis precizan za dva poena.

Loš napad Zvezde, a potom i trojka Mekintajera – 67:62.
29' Nerešeno!
Dobra odbrana Zvezde; a potom i tehnička za Hauarda, preizan Gedraitis – 62:62.

Koraci Gedraitisa, a potom i njegova dobra odbrana.
28' Zvezda u egalu!
Mitrović popravlja promašaj skokom i poenima – 62:59.

Tajm-aut Duško Ivanović.

Dobra odbrana Zvezde, a potom i poeni Gedraitisa – 62:61.
27' Zvezda na -5
Bolomboj fauliran pri šutu, a potom precizan sa linije penala – 62:55.

Na drugoj strani dobra odbrana Hauardu, a potom i poeni Mitrovića – 62:57.
26' Baskonija održava prednost
Trojka Hauarda – 60:51.

Uhvatio je Mitrović ofanzivni skok i pogodio za dva poena, na drugoj strani precizan Sedekerskis – 62:53.
25' Zvezda istopila zaostatak
Zvezda brza sa napadima.

Na drugoj strani Mitrović faulira Kotsara, koji je bio siguran sa linije penala oba puta – 57:49.

Potom i zakucavanje Mitrovića – 57:51.
24' Gedraitis pogađa trojku
Moneke polovičan sa linije penala posle faula Bolomboja – 55:46.

Gedraitis pogađa za tri poena – 55:49.
23' Bez poena
Dva zicera Zvezde i otvorena trojka Nedovića. Crveno-beli ne koriste prazan hod Baskonije.
22' Bolomboj za tri poena
Promašaj Nedovića za tri poena, a potom zakucavanje Monekea – 54:43.

Na drugoj strani Bolomboj pogađa za tri poena i postaje dovicfren sa 10 poena – 54:46.
21' Počelo je drugo poluvreme
Bez poena u prvom minutu. Dobre odbrane na obe strane
POLUVREME
20' Zvezda na jednocifrenom minusu
Nedović proigrava Bolomboja, koji snažno zakucava – 52:43.

Dobra odbrana Bolomboja na Hauardu.

POLUVREME – 52:43
19' Dobra odbrana Zvezde
Nekoliko dobro odbranjenih šuteva za Zvezdu.

Na drugoj strani, dobro trčanje Nedovića – 52:41.
18' Zvezda bez odbrane za tri poena
Uspešan čelindž Sferopulosa, poništeni poeni Sedekerskisa i faul Teodosića – 49:39.

Nedović promašaj za tri poena, na drugoj strani pogađa Moneke, 11. trojka za Baskoniju – 52:39.
17' Baskonija održava prednost
Marinković pravi faul nad Tobijem, a potom negoduje zbog čega arbitri dosuđuju tehničku grešku srpskom reprezentativcu.

Nedović precizan sa penala 1/1, Tobi polovičan 1/2 – 44:37.

Hauard pogađa novu trojku 4/5 – 47:37.

Gedraitis u tranziciji pogađa za dva, na drugoj strani Diaz – 49:39.
16' Teodosić pogađa za tri
Novi faul za monekea, siguran oba puta sa linije penala – 43:30.

Potom Sedekerskis u faulira Tobija, koji pogađa 2/2 sa penala – 43:32.

Obe ekipe su u bonusu. Gedraitis faulira Sedekerskisa, koji pogađa 1/2 sa slobodnog bacanja – 44:32.

Teodosić pogađa za tri poena – 44:35, a potom promašaj Marinkovića.
15' Baskonija održava prednost
Faul za Gedraitisa, polovičan je sa linije penala – 39:30.

Zvezda slaba na skoku, Moneke hvata drugi ofanzivni skok i fauliran je pri šutu, a potom i precizan sa linije penala – 41:30.

14' Nema rešenja za Hauarda
Čioza pogađa za dva poena, a na drugoj strani je precizan i Tobi, laki poeni za Zvezdu – 34:26.

Dobra odbrana Zvezde, a potom loša organizacija napada. Pogađa Hauard za dva poena – 36:26.

Dobra akcija iz auta i Zvezda dolazi do poena. Lazić pogađa dugu dvojku, gazio je liniju za tri – 36:28.

Nova trojka Hauarda – 39:28.
13' Žestok ritam od starta
Rogkavopulos pogađa novi šut za tri poena.

Uzvraća Jago, pogađa trojku – 32:24.
12' Baskonija uzvraća
Hauard uspeva da uzvrati za tri poena – 29:21.

Mitrović ne pogađa za dva poena, potom faul za Monekea na drugoj strani.
11' Gedraitis pogađa za tri
Čioza dva puta beleži promašaj pri šutu za tri poena.

Na drugoj strani Gedraitis pogađa trojku – 26:21.
10'
Monke pogađa za tri poena preko Mitrovića.

Lazić je pokušao za dva poena, gazio je liniju, ali nije bio precizan.

Baskonija vodi posle prve četvrtine – 26:18.
10' Kraj prve četvrtine – 26:18

9' Trojka Bolomboja
Greška Baskonije u napadu, a onda i trojka Bolomboja, prva za Zvezdu na meču – 20:18.

Na drugoj strani uzvraća Rogkavopulos za tri poena – 23:18.
8' Baskonija održava prednost
Dobra odbrana Zvezde od Haurda, ali potom i izgubljena lopta.

Na drugoj strani Bolomboj faulira Monekea.

Ivanović traži čelindž, priznati poeni + bacanje za Monekea, ali nije precizan sa linije penala – 20:13
7' Zvezda pronašla ritam
Teodsić pogađa za dva poena uz faul, a potom je precizan i sa linije slobodnog bacanja – 15:11.

Hauard po ulasku u igru pogađa za tri poena – 18:11.

Poeni Gedraitisa – 18:13.
6' Zvezda umanjuje zaostatak
Bolomboj postiže poene, potom dobra odbrana Zvezde.

Nedović fauliran u prodoru pri šutu, a potom siguran sa lnije penala – 13:8.

Potom Sedekerskis beži Davidovcu na prvom koraku za nove poene – 15:8
5' Dve trojke Baskonije
Druga trojka Marinkovića – 10:2.

Na drugoj strani, Nedović posle rolinga pogađa za dva poena – 10:4.

Nova, treća trojka, pogađa Sedekerskis – 13:4.
4' Prvi poeni za Zvezdu
Odbranila se Zvezda, a onda prvi poeni Lazarevića – 7:2.

Mekintajer beleži promašaj za tri poena.
3' Trojka Marinkovića, crveno-beli bez poena
Nov neiskorišćen napad crveno-belih.

Na drugoj strani Marinković pogađa za tri poena – 7:0.
2' Zvezda bez rešenja u napadu
Dve promašene trojke Teodosića.

Kotsar proigrava Marinkovića, novi poeni Baskonije – 4:0

Novi promašaj Teodosića 0/3 za tri poena za njega.
1' Baskonija vodi
Bolomboj maši poluhorog, na drugoj strani Kotsar postiže prve poene – 2:0.
Utakmica je počela
Prvi posed je za Crvenu zvezdu.
Sastav Zvezde
U startnoj petorci se nalaze: Miloš Teodosić, Nemanja Nedović, Dejan Davidovac, Stefan Lazarević i Džoel Bolomboj
Startna postava Baskonije
Hala nije rasprodata
Procena je da se u hali nalazi oko 8000 gledalaca.
Utakmica počinje uskoro.
U toku je zagrevanje, a uskoro počinje i duel u "Fernando Buesa" areni.
Povrede
Od ranije u postavi nema Adama Hange, dok Duško Ivanović neće moći da računa na Meta Kostela.
Zvezda definitvno bez Šabaza
Kako prenosi "Sport klub", Šabaza Nejpira nema na zagrevanju.
Davidovac pred duel sa Baskonijom
Oèekuje nas teška utakmica, malo vremena za pripremu meèa protiv Baskonije koja je u seriji odliènih rezultata. Igraju sa puno samopouzdanja, dobro, èvrsto, i moramo fizièki da odgovorimo na njihovu igru, kao i da bolje otvorimo meè nego onaj prethodni.
Trenutna tabela Evrolige
Sferopulos pred duel sa Baskonijom
Oèekuje nas utakmica protiv ekipe koja je u seriji pobeda i koja ima dobar niz rezultata. Mi za poèetak moramo da se borimo za narednu utakmicu. Nemamo puno vremena zapravo tek 'nekoliko sati zbog duplog kola kako bi se i fizièki i psihièki pripremili za naredni meè.
 (26:18, 26:25,15:19, 20:23)