31. kolo: Crvena zvezda – Valensija 92:73

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Valensije u 31. kolu Evrolige.

(20:21, 26:20, 23:21, 23:11)
  CZV   VAL
  92 : 73
Kampaco:
Svaka utakmica nam je utakmica sezone. Ova je bila jako bitna, sad idemo da igramo protiv Asvela i nadamo se najboljem. Bili smo pametni u svakom posedu, timski odlièna igra i iskoristili smo što igramo pred našim navijaèima. Bez izgovora. Idemo da igramo dobru košarku, da se borimo sa Asvelom
Ivanović o Kampacu:
Govorio sam o Kampacu i na poèetku kada ste rekli da igra dobro, a ja vam rekao da æe on tek da igra dobro. Tako je i sada, on æe tek da igra dobro... Nije ovo najbolje od njega.
Duško Ivanović
Imali smo sjajnu energiju, odlièno smo rotirali i pogotovo sjajno igrali odbranu protiv Valensije koja je vrlo kvalitetna ofanzivna ekipa. Igrali smo ovako i protiv Baskonije, a mi smo na dobrom putu jer smo shvatili šta je naše najjaèe oružje i kako treba da igramo i u odbrani i u napadu. Samo da budemo strpljivi i sve æe doæi. Imali smo razliètie tipove odbrane veèeras i igraèi bili veoma fokusirani jer su odbrane nekad naporne.
Mumbru o Kampacu:
Kampaco je sjajan igrač, igrao je sjajno i u napadu i u odbrani i pokazao da je jedan od najboljih igrača u Evroligi. Zvezda sa njim i bez nejga nije isti tim.
Šta se dešava sa Valensijom? Osam poraza na devet utakmica
"Imali smo neke povrede poput Aleksandera koji je mnogo bitan za nas a povredio se u bitnom momentu. Gubili smo mečeve u poslednjim momentima", rekao je Mumbru
Aleks Mumbru
U prvom poluvremenu smo igrali dobro na momente, a na momente loše i imali izgtubljene lopte koje su im donele osam poena zaredom. U drugom poluvremenu smo probali da igramo dinamièno kao u prvom, ali smo posle pali u 4. èetvrtini, pali u odbrani, promašili šuteve neke i Zvezda nas je pobedila i èestitam im.

KRAJ
40' Poslednji minut utakmice
Kampaco pogađa bacanja pa izlazi iz igre uz ovacije, a Rivero dobija dve rampe pa Petrušev pogađa trojku, 91:73
38' Opet Dobrić
Ostao je sam na desnoj strani i pogodio jako važnu trojku za 83:71
36' Dobrić pogađa
Sa mnogo osećaja u padu pogađa jedan šut sa leve strane, 78:66, Valensija posustaje i Zvezda je pred pobedom

Džons potom preko ruke iz driblinga pogađa za tri, 78:69

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
34' Holand za tri!
Ostao je potpuno sam na levih 45 stepeni i pogodio trojku Džon Holand! 76:64 tajm-aut Mumbru mora da zove
32' Bentil pod faulom
Lepo se snašao Ben Bentil, okrenuo se pored Veba koji ga je udario prilikom šuta i to je koš pod faulom, 71:64, a Veb mora napolje jer ima četiri faula.
31' Počela je četvrta četvrtina
Zvezda počinje ovo sa prednošću od 7 poena, ali Stefan Marković pravi faul u napadu i gubi se posed. Rivero onda uspeva da izvuče dva slobodna bacanja od Hasana Martina.

Pogodio je oba, 69:64
30' Poslednji minut
Haime Pradilja je ostao sam i promašio šut za tri poena, pa je Vildosa kreirao napad iz čega Bentil dobija dva slobodna bacanja.

Pogodio je oba pa Harper ide sam neometano do koša, 69:62
28' Džons vraća
Pogodio je Kampaco za tri iz driblinga, ali je džons to odmah vratio, 65:59

Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs
27' Harper uz faul, pa Kampaco!
Maločas je naterao Dobrića na faul, pa oonda i Stefana Markovića i Džered Haper vraća Valensiju na 62:56

Fakundo Kampaco! Iz driblinga ide trojka! 65:56
26' Sjajna akcija
Kampaco je uspeo da poentira na prodoru, a onda sledi loš faul Dobrića nad Harperom, da bi Klaver u nastavku akcije pogodio sa polu distance, 60:53

Odbranila se Zvezda pa krenula u napad i onda posle odlične kombinacije iz pet dodavanja sam ostaje Petrušev u reketu i poentira
24' Ivanović besan
Trener Zvezde je nezadovoljan reakcijom igrača u ovoj akciji kada je odbrana previše lako pukla i primila trojku sa centralne pozicije od Dubljevića.

Potom je Dobrić ubacio prvi šut za tri, ali je Klaver odmah vratio, 58:51
23' Dvocifrena prednost
Valensija posustaje, Zvezda sve bolja! Stigla je nova odbrana gde Puerto ne pogađa uz kontakt, a onda na drugoj strani Petrušev donosi prvu dvocifrenu prednost na meču, 53:43 vode crveno-beli

21' Počela je treća četvrtina
Loša odbrana Kampaca dovela je do lakih poena Valensije, da bi potom Petrušev uradio odličan posao na drugoj strani i zakucao za 48:43
Kraj prvog poluvremena
Hasan Martin najefikasniji sa 7 poena uz 4 skoka i 2 asistencije.

Luka Vildosa je upisao 6 poena uz 2 skoka i 3 asistencije, dok takođe Petrušev i Dobrić imaju po 6 poena.

U redovima Valensije, Radebo ima 12 poena, 8 Ćavi Lopes Arostegi, a po 5 Klaver i Harper.
20' Poslednji minut
Radebo pogađa trojku sa centrale i smanjuje prednost Zvezde, 44:39

Bentil potom iz skraćenog kornera poentira, da bi se primili laki poeni u reketu, 46:41

18' Zvezda sve bolja
Odlična odbrana i zamka na polovini terena donela je ukradenu loptu, pa u kontri Bentil promašuje zicer, a na ofanzivnom skoku to popravlja Martin koji dobija i faul, 44:36
Tehnička
Pobesneo je Aleks Mumbru na sudije pa dobio tehničku, ali Vildosa bacanje promašio...
17' Holand za tri, "eksplozija" na tribinama
Holand iz teške pozicije pogađa trojku iz levog ugla, step bek preko ruke, 39:33

16' Tajm-aut
Luka Mitrović dobija dva slobodna bacanja i pogađa samo jedno, 33:30 je rezultat. TV tajm-aut

"Hammer" akcija na desnoj strani za šutera Valensije pa Arostegi pogađa trojku za 33:33

Luka Vildosa opet vraća! 36:33

14' Trojke muče Zvezdu
Ponovo preuzimanje u odbrani koje je kažnjeno trojkom da bi Dobrić poentirao posle prodora, a onda stiže još jedna trojka i opet vodi Valensija, 28:30
11' Opet vodi Zvezda
Luka Mitrović sa niskog posta preko Rivera dva puta poentira za 24:21

Potom Veb trojka za izjednačenje, 24:24, Rivero mu je izbacio pas u pravom trenutku
9' Kampacova magija
Sjajan potez, lažni pas i zadnja promena pa pas iz trka za Dobrića koji lako poentira u kontri,19:15

6' Vildosa sjajan, pa greši
Dobrić poentira posle protrčavanja po čeonoj liniji nakon pikenrola na desnoj strani, 14:11 vodi Zvezda

Nova dobra akcija i poeni Petruševa, trojka sa desne strane, a Puerto pogađa na drugoj strani 17;13. Vildosa opet gubi loptu, treću i Radebau iz kontre poenitra, 17:15
4' Izjednačenje, pa trojka!
Olidčna akcija, Valensija koristi spejsing i postiže trojku, ali je Vildosa to odmah vratio! 10:7
3' Vodi Zvezda
Posle odlične kombinacije pogodio je Petrušev na asistenciju Martina, 7;2
1' Počela je utakmica
Prvi poeni na meču bili su u režiji Fakunda Kampaca koji je posle splita na pikenrolu, 2:0

Hasan Martin poentira nakon prolaza uz čeonu liniju, pa Puerto na drugoj strani sa polu distance, 4:2

Stigao je i Novak Đoković
Baš kao i na meču Partizana nedavno u Areni, srpski teniser Novak Đoković stigao je u halu Aleksandar Nikolić i pratiće meč Crvene zvezde i Valensije
Startne petorke:
Valensija: Puerto, Džons, Radebau, Evans, Klaver

Crvena zvezda: Vildosa, Kampaco, Lazarević, Petrušev, Martin

Aleks Mumbru:
Biæe to težak izazov u ​​neugodnoj areni, gde znamo da se njihove brojke znaèajno povećava. Oni će pokušati da iskoriste sve svoje moguænosti da uðu u plej-of, baš kao i mi. Želimo da ih zaustavimo u odbrani i uðemo u naš ofanzivni ritam, sa kojim se muèimo u poslednje vreme. Da vidimo da li možemo da se takmièimo. Moramo da igramo dobru košarku, da radimo stvari kako treba i idemo utakmicu po utakmicu, èak iako to zvuèi kao kliše. Moramo da poboljšamo stvari, moramo da radimo i da budemo sposobni da se takmièimo na najvišem nivou u teškoj utakmici
Nema Nedovića
Crvena zvezda će meč sa Valensijom igrati bez Nemanje Nedovića, ali je dobra vest za Duška Ivanovića što se vratio argentinski bek Luka Vildosa.
Duško Ivanović:
Zdravstveno stanje je bolje. Manje-više svi igraèi su se oporavili, neki su dosta iscrpljeni, još imaju posledice. Danas æemo odluèiti ko æe igrati. Luka Vildosa se vratio treninzima, imao je manje istegnuæe, bolje je, videæemo na treningu kakav bude, pa æemo donositi odluke
Dobro nam došli
Zajedno pratimo meč Crvene zvezde i Valensije, gde beogradski tim i dalje ima teoretske šanse za plasman u Top 8 i nova prepreka im je španska Valensija koja stiže u srpsku prestonicu.