Sve o trećem danu Dejvis kupa

Trećeg dana takmičenja u Dejvis kup finalu u Madridu na programu je bilo šest mečeva.Trećeg dana takmičenja u Dejvis kup finalu na programu je šest mečeva.

Dobrodošli u LIVE BLOG
Pred nama je III dan takmičenja Dejvis kup finala u Madridu.
USA/ITA: Amerikanci pobedili u dublu, ali ispali
Američki dubl pobedio je italijanski sa 2-1 u setovima, ali ispao sa Dejvis kupa jer im je za nadu bila potrebna pobeda bez izgubljenog seta.
BEL/AUS: Australija očekivano predala
Australijanci su predali meč u dublu pošto se već nalaze u četvrtfinalu. Odigran je samo jedan gem i jedan poen otišao je Belgijancima.
USA/ITA: Pobeda Tejlora Frica!
Fric donosi Amerikancima izjednačenje protiv Italije.

Posle preokreta uspeo je da savlada Matea Beretinija – 5:7, 7:6, 6:2.
USA/ITA: Fric pravi brejk u trećem setu
Amerikana oduzima servis Italijanu, a potom dolazi i do potvrde brejka. Fric vodi sa 3:1.

AUS 2
USA/ITA: Fric izjednačio protiv Beretinija!
Posle velike borbe Tejlor Fric dolazi do izjednačenja protiv Matee Beretinija.

Fric dobija taj-brejk i ponovo smo na početku, 5:7, 7:6 (5).
USA/ITA: Bližimo se taj-brejku
Beretini i Fric igraju veoma dobro u drugom setu, do sada nismo videli nijedan brejk i ako Italijan dobro odservira sledi nam taj-brejk, 6:5.
BEL/AUS: Australija u četvrtfinalu!
Aleks de Minor na kraju dolazi do pobede u taj-brejku drugog seta, 6:0, 7:6 (4).

Australija sada vodi 2-0, što znači da je savladal Belgiju i da prolazi u četvrtfinale.
USA/ITA: Bez brejka u drugom setu
Posle šest odigranih gemova u drugom setu, Fric i Beretini čvrsto drže svoje servise – 3:3.
BEL/AUS: De Minor propustio šansu da završi meč
Mladi Australijanac servirao je za pobedu, ali je Gofan uspeo da napravi brejk i da se vrati.
USA/ITA: Italijan osvaja prvi set!
Mateo Beretini posle skoro sat vremena igre dobija prvi set protiv Tejlora Frica.
USA/ITA: Beretini pravi brejk!
Italijan u ključnom trenutku oduzima servis Tejloru Fricu i u narednom gemu serviraće za vođstvo od 1-0 (6:5).
USA/ITA: Bez brejka
Fric i Beretini su imali šanse da naprave brejk, međutim obojica su se izvukli – 4:3.
BEL/AUS: Australija ima brejk i u drugom setu
De Minor je oduzeo servis Gofana i u drugom setu, vodi sa 3:2 i ima servira.
BEL/AUS: De Minor počistio Gofana u prvom setu
Mladi Australijanac dobio je prvi set rezultatom 6:0. Gofan nije znao šta ga je snašlo.
USA/ITA: Krenuo je duel Frica i Beretinija
Podsećamo, Kanada je u ovoj grupi obezbedila plasman dalje, a SAD i Italija se bore za drugo mesto.
BEL/AUS: De Minor pravi brejk!
Odličan start Australijanaca. De Minor je oduzeo servis Gofana i na najbolji mogući način započinje meč, 0:3.
BEL/AUS: Krenuo je meč Gofana i De Minora
Odlučujući meč za četvrtfinale.
USA/ITA: Fonjini doneo prednost Italijanima
Italijani vode protiv Sjedinjenih Američkih Država sa 1-0.

Fonjini donosi prednost, sada sledi duel Frica i Beretinija.
USA/ITA: Fonjini pravi brejk!
Italijanski teniser oduzeo je servis Opelki, potom je potvrdio brejk i nalazi se blizu pobede, 4:6, 7:6 (4), 1:4.
BEL/AUS: Kirjos donosi prednost Australiji!
Nik Kirjos dobio je Stiva Darsisa u dva seta – 6:2, 7:6 (9).

Australija se nalazi pred pobedom i plasmanom u četvrtfinale. Sada sledi duel Gofana i De Minora.
USA/ITA: Opelka dolazi do izjednačenja!
Visoki Amerikanac dobija taj-brejk i dolazi do 1-1. Fonjini nije uspeo da privede meč kraju i gledaćemo treći set.
CRO/ESP: Španija je u četvrtfinalu!
Nadal rezultatom 6:4, 6:3 dolazi do pobede i ukupno trijumfa nad Hrvatskom.
BEL/AUS: Takođe bez brejka
Kirjos pritiska, ali Darsis dobro servira u drugom periodu meča.
Rejli Opelka igra mnogo bolje u drugom setu i za sada ne dozvoljava Fonjiniju da ga ugrozi.
CRO/ESP: Brejk Nadala na startu meča
Rafael Nadal odmah na startu drugog seta pravi brejk. Gojo je pružio otpor u prvom setu, međutim sva je prilika da u drugom neće moći mnogo.
USA/ITA: Fonjini takođe lako do vođstva
Za samo pola sata Italijan dobija prvi set protiv Opelke.

Slično kao i kod Belgije i Australije, i ovaj duel će verovatno biti završen iza ponoći.
BEL/AUS: Kirjos ekspresno do 1-0!
Žuri se Australijancima, a kako i da im se ne žuri, jer će sigurno igrati iza ponoći. Nik lako dobija prvi set protiv Darsisa rezultatom 6:2.
CRO/ESP: Nadal osvojio prvi set!
Uz više muke nego što se očekivalo Španac dolazi do vođstva od 1-0. Gojo se veoma dobro držao, ali je pri kraju seta popustio i Nadal rezultatom 6:4 dolazi do vođstva.
BEL/AUS: Brejk i Kirjosa!
Australijanac sjajno kreće duel protiv Stiva Darsisa.
USA/ITA: Brejk Fonjinija
Fabio Fonjini odlično otvara duel i posle četiri gema vodi sa 3:1. Italijani hoće brzo da dođu do prednosti.
ESP/CRO: Krenuo je duel Nadala i Goja
Borna Gojo igra za sada odličan meč protiv Nadala i posle šest odigranih gemova rezultat je 3:3.
Počinju mečevi između Belgija i Australija i SAD i Italije
I ko zna kada će se završiti... Iza ponoći sigurno...
GBR/NED: Pobeda Marija i Skupskog!
Napokon je i ovaj meč gotov! Velika Britanija sa 2:1 dolazi do pobede protiv Holandije!
GBR/NED: Velika Britanija vraća brejk!
Mari i Skupski se vraćaju u drugi set.
CRO/ESP: Bautista donosi prednost Španiji!
Španac očekivano dolazi do pobede, na kraju rezultatom 6:1, 6:3.

Isto to se očekuje i od Nadala koji uskoro izlazi na teren protiv Borne Goja.
ARG/GER: Maksimalna pobeda Nemačke!
Neverovatan taj-brejk igraju Argentinci i Nemci.

Čak pet puta se išlo na pauzu, na 3:3, 6:6, 9:9,12:12 i 15:15 i još nije kraj meča.

KRAAAAAAAAAAAAAAJ!

Rezultatom 20:18 u taj-brejku Nemačka dolazi do maksimalne pobede! Dubl meč trajao je čak tri sata i 20 minuta.
GBR/NED: Holanđani prave brejk!
Kolhof i Rojer oduzimaju servis Mariju i Skupskom. Potvrdili su brejk i sada vode sa 4:1.
ESP/CRO: Agut krenuo furiozno u drugi set
Prvi set dobio je rezultatom 6:1, u drugom vodi 3:0 i po svemu sudeći meč će se uskoro završiti.
ARG/GER: Velika borba
Nemačka je odnela pobedu, ali Argentinci hoće do poena.

U toku je treći set i čini se da će i on završiti u taj-brejku. Dubl igraju Gonsales/Mari i Kraviec/Mies.
ESP/CRO: Agut melje Mektića
Španski teniser prvi set dobija rezultatom 6:1. Mektić nije imao šanse i Agut lako dolazi do vođstva.
GBR/NED: Mari i Skupski osvajaju prvi set!
Posle velike borbe i skoro sat vremena igre Britanci dolaze do vođstva od 1-0. Nalaze se na set do pobede.
ESP/CRO: Brejk Bautiste-Aguta
Španski teniser pravi brejk na startu meča. Svima je jasno da Mektić ne može mnogo na ovom susretu, samo nam ostaje da vidimo kojim će rezultatom biti završen meč.
Krenuo duel Španije i Hrvatske
Njihov duel mogao je da krene s obzirom da je Srbije ekspresno završila posao protiv Japana.

Na teren su izašli Mektić i Bautista-Agut.
Belgijanci i Italijani kreću tek oko 20h
Kako stvari stoje Belgija i Italija će krenuti tek oko 20h.

Sve zavisi od toga kada će duel završiti Mari/Skupski i Kolhof/Rojer, gde je rezultat posle više od pola sata 3:3 u prvom setu.
Nemci izjednačili protiv Argentine
Au, čeka nas još jedan dugačak dan Dejvis kupa.

Dubl par Nemačke izjednačio na 1-1 u setovima protiv Nemaca, što znači da duel Amerikanaca i Italijana neće krenuti pre 19 časova.
Kreće odlučujući meč Holandije i Velike Britanije
Mari i Skupski igraju protiv Kolhofa i Rojera.
Argentina blizu prvog poena,
Dubl par Gonsales/Majer dobio je prvi set protiv Kravieca i Miesa – 7:6 (4).
Hase donosi pobedu Holandiji!
Uspeo je Robin Hase da dođe do pobede i Holandija je izjednačila. Dubl će odlučiti pobednika.
Holandija blizu izjednačenja
Robin Hase održava prednost brejka u drugom setu. Ukoliko pobedi Evansa, Holandija će izjednačiti na 1-1 i dubl će odlučiti.
Hase oduzima servis Evansu
Robin Hase na startu trećeg seta pravi brejk. Ako ovako bude nastavio, Holandija će izjednačiti protiv Britanije.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images for LTA
Holandija se ne predaje!
Robin Hase posle velike borbe dolazi do izjednačenja. Imao je Evans šansu da završi sve u prvom setu, međutim Hase je uspeo da se vrati i na kraju dobije drugi set.
Taj-brejk na meču Evans – Hase:
Drugi set ovog meča odlučiće taj-brejk.
Kreće dubl meč Argentine i Nemačke
Nemci su obezbedili pobedu dobrim partijama Štrufa i Kolšrajbera, a sada sledi dubl u kojem igraju Gonsales/Majer protiv Kravieca i Miesa.
Hase vratio brejk u odlučujućem gemu!
Dani Evans je servira za pobedu, međutim Holanđanin se vraća i pravi brejk!

Potom je Hase dobio svoj servis gem i poveo sa 6:5.
Evans pred pobedom
Danijel Evans u sedmom gemu drugog seta pravi možda i odlučujući brejk u duelu sa Haseom. Britanac vodi 4:3 i servira.
KRAJ – Nemačka bolja od Argentine
Jan Lenard Štruf napravio je malo iznenađenje savladavši Dijega Švarcmana sa 2:0 (6:3, 6:4). Ovim trijumfom Nemačka je pobedila Argentinu.

Slede dublovi koji bi mogli da budu veoma značajni, u slučaju da svi timovi nakon sutrašnjeg dana budu imali po jednu pobedu.
Evans osvojio prvi set
Danijel Evans vodi protiv Robina Hasea sa 1:0 u setovima (6:3). Britaniju od prve pobede na takmičenju deli još jedan set.
Jučerašnja dobra poseta
Dobar početak Evansa
Odličan start meča za Britanca Danijela Evansa, koji je prvo dobio gem na svoj servis, a zatim i napravio brejk protiv Robina Hasea - 2:0.
Počeo drugi meč u duelu Velika Britanija – Holandija
Na terenu broj 2 su Danijel Evans i Robin Hase.
Nemačka blizu sveukupne pobede nad Argentinom
Jan Lenard Štruf osvojio je prvi set protiv Dijega Švarcmana sa 6:3 posle 40 minuta igre.

Argentini je potreban još jedan set kako bi slavila u današnjem meču protiv "pancera".

KRAJ – Mari jedva pobedio Grikspura
Endi Mari je nakon preokreta savladao Talona Grikspura sa 2:1 (6:7, 6:4, 7:6) posle skoro tri časa igre.
Štruf odlično počeo
Nemački teniser Jan Lenard Štruf odlično je otvorio meč protiv Dijega Švarcmana, ima brejk prednosti i vodi 3:0.

Mari u nezgodnoj situaciji
Endi Mari pretrpeo je brejk u četvrtom gemu odlučujućeg seta i nalazi se u veoma teškoj situaciji. Grikspur rutinski bez izgubljenog poena potvrđuje brejk i vodi sa 4:1.
KRAJ - Nemačka povela protiv Argentine
Filip Kolšrajber je posle preokreta savladao Gvida Pelju sa 2:1 (1:6, 6:3, 6:4) i tako doneo prvi poen Nemačkoj u meču sa Argentinom.

Sledi duel Dijega Švarcmana i Jana Lenarda Štrufa.
Mari izjednačio
Endi Mari uspeo je da osvoji drugi set protiv Talona Grikspura sa 6:4 i tako ovaj meč uvede u treći, odlučujući set.
Kolšrajber u naletu
Nemački teniser odmah na startu trećeg, odlučujućeg seta oduzima servis Gvidu Pelji, potvrđuje brejk i krupnim koracima gazi ka pobedi - 3:1.
Grikspur se (nakratko) vratio
Talon Grikspur brzo je stigao do ribrejka protiv Endija Marija i tako rezultat u drugom setu ponovo vratio na početak - 3:3.

Ipak, već u narednom gemu Britanac mu opet oduzima servis i dolazi do vođstva od 4:3.
Kolšrajber izjednačio
Filip Kolšrajber ekspresno se vratio u meč protiv Gvida Pelje, osvojivši drugi set sa 6:3.

Igraće se treći, odlučujući set u koji Nemac ulazi sa više samopuzdanja od protivnika.
Mari se probudio
Endi Mari nakon šokantno izgubljenog prvog seta, podigao je nivo igre i odmah na startu II seta "brejknuo" Grikspura - 2:0
Kolšrajber pravi brejk
Nemac pravi brejk u II setu protiv Pelje, potvrđuje brejk i dolazi na gem od drugog seta - 5:2.
Holanđanin muči Marija
Holandski teniser Talon Grikspur dobio je nakon velike borbe prvi set protiv Endija Marija sa 7(9):6(7).

Grikspur je igrao odlično tokom celog prvog perioda, u osmom gemu je uspeo da spasi brejk loptu i ovaj set uvede u taj-brejk, koji je na kraju rešio u svoju koristi sa 9:7.
Pelja u laganom ritmu do 1-0
Gvido Pelja je rutinski, sa dva brejka protiv Filipa Kolšrajbera, osvojio prvi set sa 6:1. Iako je izgubio samo jedan gem, njemu je za dobijanje I seta bilo potrebno skoro 40 minuta igre.
Selekcije V. Britanije i Holandije

Pelja "brejknuo" Kolšrajbera
Argentinac je mnogo bolje ušao u meč i nakon dve propuštene brejk prilike, treću je iskoristio i poveo protiv Nemca sa 3:1.
Bez brejkova
Endi Mari i Talon Grikspur sigurno osvajaju gemove na svoj servis i rivalu ne dopuštaju niti jednu brejk šansu - 3:3.

U drugom meču, Kolršrajber se na startu meča suočio sa dve brejk lopte protiv Pelje, ali je nekako uspeo da se izvuče i izjednači rezultat - 1:1