Žigić dvostruki strelac

Španska Valensija pobedila je na penale Verder Bremen 4:2 pošto je u regularnom delu meča bilo 2:2. Oba gola za ’slepe miševe’ postigao je Nikola Žigić.

Utorak, 28.07.2009.

23:31

Verder, finalista poslednjeg izdanja Kupa UEFA, vodio je protiv Valensije 2:0 posle prvog poluvremena, a golove su postigli Almeida u 29. i Oil u 31. minutu iz penala. Ipak, Žigić je golovima u 58. i 77. minutu izborio penale za tim u koji se vratio posle šestomesečne pozajmice u Rasingu iz Santandera.

Žigić je u Valensiju došao 2007. godine ali je kod trenera Unaija Emerija dobio šansu na samo 15 utakmica. Potom je u januaru 2009. godine pozajmljen Rasingu za koji je već nastupao u sezoni 2006/2007 po dolasku iz Crvene zvezde. Žigić je u drugom delu prethodne sezone odigrao 19 utakmica za Rasing i postigao 13 golova.

Za reprezentacije Srbije nastupio je 36 puta postigavši 14 golova.