Nemačka bolja od Srbije 59:58

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u prvom meču na na turniru “Spor Toto World Cup 10“ u Izmiru od Nemačke 59:58 (20:13, 10:16, 22:16, 7:13).

Izvor: ÈŽ

Četvrtak, 11.08.2011.

01:15

Srbija je igrala bez Miloša Teodosića i Uroša Tripkovića, a u igru nije ulazio ni kapiten Nenad Krstić.

Najefikasniji u našem timu bio je Boban Marjanović sa 11 poena (3sk, 1b), dok su Stefan Marković (7sk, 6as) i Kosta Perović (6sk) postigli po 10. Nemačku koja je igrala bez prve zvezde Dirka Novickog predvodio je Benzing sa 12 poena.

Selektor Ivković na teren je izveo startnu petorku u sastavu Tepić, Rašić, Perović, Savanović i Kešelj. Naš tim je počeo nervozno sa dosta promašaja i izgubljenih lopti. Nemci su prvu četvrtinu dobili sa ubedljivih 20:13, a najveće vođstvo je bilo 17:4.

Ivković je pred kraj prvog dela igre zamenio četiri igrača. Ušli su Marjanović, Mačvan, Marković i Milosavljević, od prve petorke ostao je samo Rašić.

Ipak, Marjanović se nije najbolje snašao, iako je ubacio pet poena, pa je ponovo u igru ušao Perović. Pred kraj poluvremena Srbija se rezultatski potpuno vratila u meč i prvi put povela na utakmici sa 29:28. Drugi deo igre naš tim dobio je sa 16:10.

Najefikasniji naš igrač u prvom poluvremenu bio je Kosta Perović sa sedam poena i pet skokova.

Treću četvrtinu Ivković je počeo sa Perovićem, Savanovićem, Markovićem, Tepićem i Paunićem. Početkom trećeg dela Srbija je povela drugi put na meču. Pet minuta pred kraj rezultat je bio 38:38, a onda se igralo koš za koš, da bi Nemci uspeli da do kraja treće četvrtine naprave seiju 7:0 i četvrtinu na kraju dobiju sa 52:45. Taj deo igre Nemci su dobili sa 22:16.

U poslednjoj četvrtini, dva i po minuta nijedna selekcija nije dala koš, a onda je posle odlične kombinacije sa Markovićem zakucao Marjanović. Milosavljević je tek drugom trojkom za Srbiju iz 17 pokušaja smanjio na 52:50. Nemci su povećali na 53:50, a onda je Milosavljević drugom trojkom izjednačio rezultat. Tvorac preokreta, pored Milosavljevića, bio je i Boban Marjanović sa četiri vezana poena za 57:53 i seriju od 12:1.

Nemci su prekinuli crnu seriju i sa četiri vezana poena smanjili na 58:57, na minut i po do kraja. Haman je preokrenuo na 59:58, za seriju Nemačke od 6:0. Na 20 sekundi do kraja otvoren šut za tri poena promašio je Tepić, Marković je pravio faul na 12 sekundi do kraja. Naši su uspeli da ukradu loptu, ali je u napadu pogrešio Savanović.

Srbija: Tepić 6, Rašić 3, Paunić 2, Bjleica, Marković 10, Kešelj, Krstić, Perović 10, Mačvan 6, Savanović 4, Marjanović 11, Milosavljević 6

Nemačka: Benzing 12, Herber, Haman 6, Šulce 3, Šafarcik 7, Švajtajm 6, Plajs 9, Jegla 4, Visocki 5, Cvajner, MekNoton 7, Štajger Raspored utakmica:
11. avgust: Srbija – Nemačka 58:59
12. avgust: Srbija – Ukrajina (17:00h)
13: avgust: Srbija – Turska (17:00h)

Sve utakmice „Spor Toto World Cup 10“ turnira igraju se u „Halkapinar“ areni u Izmiru, čiji je kapacitet 9.200 mesta.