Kup EHF: Partizan poražen u 3. kolu

Rukometaši Partizana eliminisani su u trećem kolu Kupa EHF posle dvomeča sa danskim GOG Svendborgom.

Nedelja, 22.11.2009.

16:56

Šampion Srbije je slavio u prvom meču u Beogradu rezultatom 28:24, ali su Danci uspeli u revanšu na svom terenu da nadoknade tu prednost i pobede sa 27:19 (17:10). Ekipa iz Gudmea je tako opravdala ulogu favorita, iako je iz prestonice Srbije otišla sa četiri pogotka zaostatka.

Rukometaši Svendborga silovito su krenuli od početka revanš utakmice i na odmor otišli sa sedam golova prednosti (17:10). Igrači Partizana nisu iskoristili tri sedmerca u prvom poluvremenu. U nastavku, "crno-beli" su u 45. minutu uspeli da se približe na 21:17, ali to je bilo sve što je mladi tim Saše Boškovića uradio.

Danci do kraja susreta postižu još šest pogodaka, srpski predstvanik samo dva (27:19).

GOG Svendborg - Partizan Dunav osiguranje 27:19 (17:10)

GOG Svendborg: Henriksen 17 odbrana i 3 penala, Jorgensen K. 5, Halgrimson 3, Nilsen 1, Larsen, Hogh, Jakobsen, Meler, Lunberg 4, Skoglund 5 (3), Ask, Jorgensen A. 6, Koh, Petersen 3 (3). Trener: Gudmundson
Partizan DO: Tubić 3, Stanković 1 , Babić, Dimitrijević, Beočanin 8 (1), Stojković 4 odbrane i 3 penala, Radanović, Abutović, Abadžić 4 odbrane i penal, Pilipović 2, Milinić 2, Marijanac 1, Alčaković 2. Trener: Bošković