Poraz Valensije, gol Žigića

Fudbaleri Valensije nastavili su sa lošim partijama, pošto su u 26. kolu španske Primere izgubili od Numansije u gostima rezultatom 2:1.

Nedelja, 08.03.2009.

18:56

U ostalim mečevima Majorka je od 0:3 došla do 3:3 protiv Betisa, a Deportivo je savladao Rasing 5:3 (gol Žigića). Sporting Hihom je dobio Osasunu u Pamoloni 2:1, a gosti su slavili i u okršaju Rekreativo – Valjadolid (2:3). Sevilja je dobila Almeriju 2:1, a Malaga je istim rezultatom savladao Hetafe u gostima.

Deportivo je na Rijasoru furioznom igrom u prvih 15 minuta drugog poluvremena došao do pobede nad Rasingom – 5:3.

Počelo je kao iz snova za goste iz Santandera – Žigić je asistirao Džonatanu, koji pogađa gol već u prvom minutu.

U 25. minutu centrirao je Laure, a Huan Rodriges je glavom iz neposredne blizine izjednačio rezultat. Ipak, do poluvremena Rasing ponovo stiže do vođstva. Akteri su bili isti kao i prilikom prvog gola, ali su uloge bile zamenjene – Džonatan je ubacio loptu, a Nikola Žigić pogodio levi ugao za svoj šesti gol od povratka u Rasing.

Ipak, Depor nije odustajao i sa tri gola za devet minuta nastavio je da krči put ka vrhu.

Tvorac preokreta bio je Riki sa dva pogotka (51. i 60. minut), a Anhel Lafita je u 59. minutu zatresao mrežu golmana Tonja. Isti fudbaler asistirao je Žoanu Verduu za ubedljivih 5:2 i overu 12. ligaške pobede La Korunje.

Kanales je do kraja samo ublažio poraz Santandera, koji je u poslednjih šest kola osvojio samo dva boda.

Valensija nastavlja sa očajnim igrama, a sada je poražena od ekipe koja je bila u još lošijoj formi – Numansija. Ekipa iz Sorije je trijumfom nad ’slepim miševima’ prekinula niz od sedam poraza, a Valensija sada nema pobedu pet kola i ima sve manje šansi da se plasira u Ligu šampiona.

Krenulo je loše domaćina, pošto je posle devet minuta igre Visente pogodio donji levi ugao i doveo tim Unaja Emerija u vođstvo. Ipak, pred kraj prvog dela igre, u 41. minutu, Barkero je izveo prekid, a Karlos Aranda je levom nogom matirao Sesara.

Hose Havijer Barkero kompletirao je preokret u 52. minutu, kada je direktno iz slobodnog udarca postigao gol.

Betis je na Balearima ispustio već viđenu pobedu, pošto je na 20 minuta pre kraja vodio 3:0, ali nije pobedio.

U periodu od 26-29. minuta gledaoci na San Moišu bili su šokirani, pošto su Mark Gonsales i Mehmet Aurelio ekspresno doneli Andalužanima dva gola viška. Šok je bio tim veći zato što je Majorka prethodno vezala tri pobede.

Sve do 68. minutu nije bilo promene rezultata, a potom je Arsu posle kornera Emane zatresao mrežu.

Malo ko je očekivao čudesan povratak Majorčana, ali tandem Gonsalo Kastro-Pjer Vebo doneo je bod domaćinu. Kastro je u 71. minutu smanjio prednost, potom je u 74. minutu asistirao Vebu za 2:3, a u 82. minutu Vebo se asistencijom odužio Kastru za konačnih 3:3.