EL: Nova pobeda Partizana!

Izvor: MR

Sreda, 31.10.2007.

22:25

Košarkaši Partizana pobedili su u gostima francuski Roan sa 88:87 (23:23, 21:12, 26:28, 18:24) u meču 2. kola grupe C Evrolige. Najefikasniji u drugoj pobedi Partizana u elitnom evropskom takmičenju bio je Nikola Peković sa 25 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Milenko Tepić postigao je 14, a Palasio 13 poena. Raš je predvodio Roan sa 29 poena, dok je Sejlijer postigao 20. U sledećem kolu, 7. novembra, Partizan dočekuje šampiona Evrope Panatinaikos.

U prvoj četvrtini ekipe su se smenjivale u vođstvu. Početnu prednost imao je šampion Francuske, ali su "crno-beli" uspeli da uzvrate i u drugoj polovini povedu sa 21:14, posle serije od 7:0. Ipak, Roan je uspeo da se vrati u igru i do kraja četvrtine izjednači na 23:23.

U drugom periodu, Uroš Tripković trojkom pokreće seriju Partizana od 10:0, koji u 17. minutu vodi sa 39:29. Peković i Palasio održavaju prednost srpskog šampiona do velikog odmora, na koji Partizan odlazi sa +9, (44:35).

Početkom drugog poluvremena, prednost Partizana raste do +12, 50:38, ali domaća ekipa drži priključak. Raš je sa penala u 28. minutu smanjio na 57:61, a +4 bilo je i u finišu treće četvrtine. Sejlijer je tom prilikom pogodio trojku za 63:67, ali je Tripković na drugoj strani uzvratio trećom trojkom na utakmici (šut ¾) za 70:63, 10 minuta pre kraja.

U poslednjoj četvrtini prednost Partizana kretala se od +10 do +4. Tri i po minuta pre kraja, Kecman je pogodio za prednost od 81:75, a zatim i Tepić iz kontranapada za 83:75. Ipak, domaća ekipa uzvraća sa pet vezanih poena i smanjuje na samo 3 razlike, 83:80. Minut pre kraja posle poena Pelina bilo je samo +1 za Partizan, 85:84, na drugoj strani Vitkovac pravi grešku u koracima, a 30 sekundi pre kraja, Raš pogađa trojku sa osam metara za preokret i vođstvo Roana, 87:85.

Sav pritisak tada je prebačen na goste, ali Peković vraća Partizan u igru pogotkom, 7 sekundi pre kraja, uz dodatno slobodno bacanje. Najbolji igrač Partizana rutinski pogađa i penal i donosi "crno-belima" odlučujuću prednost, s obzirom da su domaći košarkaši promašili za tri poena u poslednjem napadu.

Horal Roan - Partizan Igokea 87:88 (23:23, 12:21, 28:26, 24:18)

Horal Roan: Pupe 5, Vilson, Soliman, Badjen 3, Seljers 20 (15-7, 5-1, 9-3), Kasalon 6, Nolan 9, Hes 11, Pelan 4, Raš 29 (10-5, 7-3, 12-10, 4 sk, 3 as)
Partizan Igokea: Palasio 13 (10-4, 3-1, 3-2, 3 sk, 6 as, 4 iz.l), Tepić 14 (6-5, 3-0, 4-4, 3 sk), Kecman 10 (5-3, -, 4-4, 3 sk), Borovnjak 2 (5 sk), Tripković 11 (1-1, 6-3), Veličković 2 (1-0, 3-0, 2-2, 5 sk), Peković 25 (15-11, -, 3-3, 7 sk, 3 as, indeks 31), Vitkovac 11 (5-4, 3-1, 3 sk), Đurković, Božić, Milošević, Vraneš.