Goleada Zvezde u generalnoj probi

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Austriju Lustenau 3:2 (1:1) u generalnoj probi pred nastavak sezone.

Petak, 27.01.2023.

09:00

Crveno-beli su u meču punom oscilacija preokrenuli rezultat, pa ispustili vođstvo i na kraju slavili nakon greške rivala.

Strelci za Zvezdu su bili Kings Kangva, Stefan Leković i Stefan Mitrović.

Austrijanci su poveli 1:0 u 25. minutu, golom Žadalija Dijabija iz penala koji je skrivio novajlija u Zvezdinom timu, Argentinac Aleks Vigo.

Nakon nekoliko sjajnih prilika, Zvezda stiže do izjednačenja 1:1 krajem prvog poluvremena, golom Kingsa Kangve.

Već u drugom minutu drugog poluvremena Zvezda preokreće rezultat na 2:1 Stefan Leković pogađa glavom sa pet metara nakon centaršuta Gelora Kange sa desne strane.

Nije prošlo ni desetak minuta, a Austrija je izjednačila na 2:2Hakim Genuče realizuje sjajnu kontru Austrijanaca.
Deset minuta pre kraja Zvezda stiže do novog vođstva. Nakon ukradene lopte na sredini terena, Stefan Mitrović je izašao sam ispred golmana i zakucao fudbal pod prečku – 3:2.

To se ispostavilo kao konačan rezultat meča.

Zvezda je na pripremama do sada zabeležila pet pobeda – Lehija, Nefči, Koper, Dinamo Tbilisi, Austrija Lustenau i jedan poraz – Ludogorec (3:2).

Na startu prolećnog dela sezone u Superligi Srbije crveno-beli dočekuju Vojvodinu 4. februara.