Jilmaz izveo magiju – Lil stavio ruku na pehar VIDEO

Fudbaleri Lila došli su nadomak titule šampiona Francuske veoma ubedljivom pobedom nad Lansom rezultatom 3:0 (2:0).

Izvor: SS

Petak, 07.05.2021.

22:50

Na terenu omraženog rivala Buruk Jilmaz i drugovi su položili, po mnogima, najveći ispit koji im je preostao do kraja trke sa Pari Sen Žermenom.

Sada imaju 79 bodova, četiri više od uzdrmanog PSŽ-a koji svoj meč 36. kola Lige 1 igra u nedelju na gostovanju Renu.

Upravo je 35-godišnji Jilmaz ponovo bio heroj jer je već u prvom poluvremenu rešio utakmicu sa dva gola.

Prvi je dao sa 11 metara iz penala, a drugi je bio spektakularan.

Raspalio je levom nogom sa skoro 35 metara i poslao je snažno i precizno u rašnje protivničkog gola.

Bio je to 15. pogodak Turčina ove sezone. I to kakav! Bio je ovo izjednačen meč, ali govorimo o šansama, posedu i udarcima ka golu.

Ali, Lil je svoje prilike koristio i tako je u 60. minutu mladi Džonatan Dejvid stavio tačku na ovaj susret.
Jedinu pravu priliku za utešni gol domaći su imali u 84. mintu preko Seka Fofane, ali je golman Majk Mainjan na sjajan način to odbranio.

Do kraja prvenstva Lil će igrati još sa Sent Etjenom na domaćem i Anžeom na gostujućem terenu. PSŽ će, pored Rena i finala Kupa protiv Monpeljea 12. maja, za rivale imati još Rems u Parizu i Brest na strani.

Sva je prilika da ćemo kroz dva kola (ili ranije) dobiti novog šampiona Francuske.