Leh eliminisao Partizanovog "dželata", Dinamo jedva sa Estoncima

Fudbaleri Leha pobedili su na gostovanju Sporting Šarlroa 2:1 u četvrtom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: PT

Četvrtak, 01.10.2020.

20:55

Leh eliminisao Partizanovog
Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images

Poljski predstavnik uspeo je ono što Partizan nije pre nedelju dana i zasluženo će igrati grupnu fazu drugog po rangu evropskog klupskog fudbalskog takmičenja.

Leh je u prvom poluvremenu uspeo da postigne oba gola, a u drugom je nekako uspeo da održi prednost i na kraju slavi 2:1.

Do prednosti su došli u 34. minutu preko Ramiresa, a u 41. Pučač je duplirao prednost gostiju.

Šarlroa je odgovorio u nastavku meča preko Fala koji je u 56. minutu realizovao penal. Prethodno je Rezai, tačnije pet minuta ranije, promašio penal.

U poslednjim minutima gledali smo veliki pritisak Belgijanaca pošto je Leh od 77. minuta igra sa igračem manje.

Fudbaleri Dinama pobedili su na svom stadionu Floru iz Estonije 3:1.

Ekipa iz Zagreba nije briljirala, pogotovo ne u drugom poluvremenu u kojem su Estonci bili znatno bolji.

Dinamo je do gola prednosti došao u 11. minutu preko Gavranovića, a Ademi je u 26. pogodio za 2:0. Taj rezultat na snazi bio je do 65. minuta kada je Sinjavskij smanjio na 2:1.

Šampion Hrvatske strepeo je do 87. minuta kada je Ademi pogodio za konačnih 3:1.

Plasman u grupnu fazu obezbedili su i Crvena zvezda, PSV pobedom nad Rozenborgom (2:0), Granada trijumfom protiv Moldea, kao i Liberec i Kluž.