Istorija za Grčku, Cicipas u finalu Rolan Garosa!

Stefanos Cicipas će u nedelju igrati u svom prvom grend slem finalu.

Petak, 11.06.2021.

14:00

Grčki teniser je u polufinalu Rolan Garosa bio bolji od Nemca Aleksandera Zvereva, 6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3.

Tako je peti reket sveta stigao do šeste pobede u njihovom osmom meču i prilike da se bori za Kup musketara.

Meč je trajao ukupno 217 minuta, delovalo je da ćemo posle lakih 2:0 u setovima za Grla videti potpun preokret, ali je u setu odluke Cicipas bio bolji, mirniji, sigurniji.

Igrao je bolje, reklo bi se da je apsolutno zasluženo stigao do trijumfa i potvrdio da je u odličnoj formi.

Cicipas je bolje i daleko sigurnije ušao u meč. Posle dobijenog početnog gema, iskoristio je to što je Zverev imao pad koncentracije na servisu i dve duple greške u tom gemu da odmah načini brejk za 2:0, a potim ga i potvrdi.

Uspeo je Zverev da se podigne, ali ne i da ozbiljnije pripreti protivniku u nastavku seta.

Cicipas je uglavnom dobro kontrolisao razmene, razvlačio je Nemca, slao mu neugodne servise u dijagonalu posle kojih je lako poentirao i posle 37 minuta igra imao je 6:3 i početni set u džepu.

Činilo se da je Zverev potpuno sredio redove kada je na startu drugog seta došao do brrejka.

Oduzeo je servis protivniku u drugom gemu potom odservirao za 3:0.

Međutim, stao je ponovo. Na 3:1, Cicipas je uzvratio brejkom, a onda i izjednačio na 3:3.

Odigrao je Stefanos sjajno i naredni gem, dobio dva poena volejima, a onda je iskoristio drugu brejk loptu greškom Nemca i sa 0:3 došao do 4:3, a potom i 5:3.

Ponovo je Zverev greškama pucao sebi u noge, dozvolio je protivniku da iskoristi drugu set loptu, dobije šesti gem u nizu i povede sa 2:0 u setovima.
Slično drugom setu, tako je Zverev bolje povukao i u ovom delu igre.

Posle 1:1, napravio je brejk, potom ga potvrdio i poveo sa 3:1.

Imao je Cicipas priliku da vrati izgubljeno u šestom gemu, ali je Zverev izdržao i poveo sa 4:2.

U devetom gemu na 5:3, došlo je do greške sudije, koji je promenio odluku linijskog, ali nije dozvolio ponavljanje poena, iako je Zverev mogao da vrati lopticu.

Nemac je pobesneo, ušao u raspravu sa Renoom Lihtenštajnom, žalio se i supervizoru, ali uzalud. Morao je sa sačeka servis gem da ga dobije i tako posle 6:4 smanji na 1:2 u setovima.

I nastavio je u istom ritmu, pojačao je tempo, došao odmah do brejka i prednosti od 2:0.

Uspeo je Saša sa drži prednost brejka, servirao je odlično, bio agresivniji, manje je grešio i na 5:4 je iskoristio drugu set loptu za 6:4 i izjednačenje na 2:2 u setovima.

Kakvu je samo priliku propustio Zverev na startu petog seta!

Imao je u početnom gemu 0:40, tri brejk lopte, ali Cicipas je odigrao sjajno i dobio taj gem.

Bio je to početak uspona Cicipasa, proigrao je ponovo, da bi u četvrtom gemu uspeo da iskoristi prvu brejk šansu i povede sa 3:1.

Umešno je čuvao tu prednost do kraja, iako je na 5:2 imao četiri meč lopte na servis Zvereva koje nije iskoristio.

Uspeo je to da uradi u narednom servis gemu i tako je izborio prvo grend slem finale za nekog grčkog tenisera do sada.

Tamo u nedelju čeka pobednika velikog derbija između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala.

Tok meča Zverev – Cicipas mogli ste da pratiti u našem LIVE BLOGU.