Nova vest
Pojedinačni sportovi

Nedelja, 18.12.2011.

12:05

Šah: Ivanišević se izdvojio na čelu

Najbolji srpski šahista Ivan Ivanišević izdvojio se u vođstvu na tabeli Balkanskog prvenstva u Podgorici, pošto je pobedio Makedonca Trajka Nedevog.

Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

Pobede su zabeležili i Branko Damljanović i Goran M. Todorović, a poražen je rumunski dvojac Filip Lucijan i Miron Lucijan-Kostin, što je takođe uticalo na poredak.

Rezultati sedmog kola: Filip Lucijan-Damljanović 0:1, Miron Lucijan Kostin-Pančevski 0:1, Todorović-Stanojoski 1:0, Blagojević-Radulski remi, Ivanišević-Nedev 1:0.

Vodi Ivanišević sa 5,5 poena, a po poen manje imaju Miron Lucijan-Kostin i Radulski. Damljanović je osvojio četiri poena, Todorović i Filip Lucijan po 3,5, Pančevski i Nedev ppo tri, Blagojević dva, a Stanojoski 1,5 poena.

U pretposlednjem, osmom, kolu sutra u 15.30 igraju: Damljanović-Nedev, Radulski-Ivanišević, Stanojoski-Blagojević, Pančevski-Todorović, Filip Lucijan-Miron Lucijan Kostin.

Balkansko prvenstvo završava se 19. decembra, a titule su do sada osvajali Bojan Vučković iz Srbije 2009. u bugarskom Plevenu i Rumun Kristijan Joanu 2010. godine u Beogradu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

0 Komentari

Podeli:

Partizan

Nula

Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.

Iva Jevtić

9:15

19 h

Partizan

Poslednji voz

Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.

Iva Jevtić

8:30

1 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu