Nova vest
Košarka

Četvrtak, 16.07.2009.

23:32

U20: Neočekivan poraz Srbije na EP

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije neočekivao je poražena od Ukrajine rezultatom 70:62 na startu Evropskog prvenstva na Rodosu.

Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

Najefikasniji u ekipi Slobodana Klipe bio je Dragan Milosavljević sa 20 poena i četiri skoka, sa druge strane Denis Lukašov ubacio je 17 poena. U drugom meču u grupi D, selekcija Hrvatske savladala je Nemačku rezultatom 91:86. Srbija brani titulu na šampionatu Evrope.

Ukrajinci su neočekivano, ali ipak zasluženo pobedili našu reprezentaciju jer su vodili tokom većeg dela meča. Rano su stekli dvocifrenu prednost i Srbiji nije bio dovoljan ni raspoloženi Milosavljević da bi načinila preokret.

U narednom kolu, izabranici Slobodana Klipe sastaju se sa Nemačkom u petak od 20.15 časova.

Srbija – Ukrajina 62:70 (14:19, 9:17, 16:18, 23:16)

Srbija: Čović 2, Lučić 4, Mitrović 9, Lazić 5, Nedović 7, Marković 5, Stojačić, Birčević, Milosavljević 20, Subotić 8, Maravić 2, Bunić.
Ukrajina: Tončenko 6, Dmitrenko 7, Lukašov 17, Zajcev 10, Timofejenko 10, Ščepkin 10, Novikov 2, Otverčenko, Poliezhaiev 8, Tuz, Larin, Čigrinov.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

38 Komentari

Podeli:

Partizan

Nula

Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.

Iva Jevtić

9:15

22 h

Partizan

Poslednji voz

Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.

Iva Jevtić

8:30

1 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu