NLB: FMP poražen u Zagrebu

Košarkaši FMP-a izgubili su u Zagrebu od istoimenog tima rezultatom 90:81 (28:29, 19:19, 20:18, 23:15), u 17. kolu NLB lige.

Utorak, 19.01.2010.

21:12

Košarkaši FMP-a odlično su igrali sve do poslednje četvrtine kada je domaći tim prelomio utakmicu. Najbolji igrač utakmice bio je Damir Mulaomerović koji je postigao 35 poena, od toga čak 19 sa linije za slobodna bacanja. Najbolji u timu iz Železnika bili su Bojan Radetić sa 17, Andreja Milutinoviće je postigao 15, a povratnik Saša Stefanović 14 uz četiri asistencije.

U toku prvog poluvremena rezultat je bio u potpunosti izjednačen, a košarkaši FMP-a su u 16. minutu imali vođstvo od četiri poena (38:34), posle trojke Radetića i koša Jeremića. Na kraju prvog poluvremena gostujući tim je vodio sa 48:47.

Sredinom treće četvrtine košarkaši FMP-a stiču prednost od sedam poena. Posle trojke Milutinovića i koša Dimića u 24. minutu FMP je vodio sa 61:54. Međutim domaći tim je zahvaljući dobro raspoloženom Luki Žoriću i Damiru Mulaomeroviću stigao tu prednost gostiju, a na kraju treće deonice rezultat je bio 67:66 za Zagreb.

Poslednju četvrtinu domaći tim otvara serijom 5:0, koš iz igre je postigao Žorić uz dodatnom slobodno bacanje posle petog faula Raduljice. Dva minuta pre kraja susreta FMP je posle trojke Radetića smanjio prednost domaćeg tima na 81:78. Tada košarkaši Zagreba prave seriju 9:0 i stiču nedostižnu prednost. Sedam poena zaredom postigao je Mulaomerović. Konačan rezultat na meču postavio je Saša Stefanović trojkom u poslednjim trenucima meča.

Ovo je bio dvanaesti poraz FMP-a u regionalnom takmičenju, uz pet pobeda. U 18. kolu, 23. januara FMP u Železniku dočekuje ekipu Heliosa iz Domžala.