Sreda, 18.02.2015.

23:08

Plate: Mislio sam da će lopta ući

Mladi napadač Šalkea Feliks Plate umalo je postao junak svog tima protiv Real Madrida, ali ga je sprečila prečka.

Ovaj 19-godišnji Nemac je u prvom poluvremenu zamenio povređenog Klas-Jan Huntelara, a 15 minuta pre kraja umalo je izjednačio rezultat.

"Prvo sam bio srećan što sam u timu, bio sam nervozan kada sam ušao u igru. Srećom imao sam dobar prvi kontakt i to mi je olakšalo nastavak meča. Kada sam pogodio prečku, iskreno sam mislio da će lopta ući u gol", rekao je Plate.

Samo pet minuta nakon što je on uzdrmao okvir gola Real Madrida, Marselo je sjajnim golom potvrdio slavlje gostiju od 2:0 u Gelzenkirhenu.

Revanš osmine finala Lige šampiona u Madridu je za dve nedelje.