Pobeda Lorijena na Velodromu

Fudbaleri Lorijena napravili su veliko iznenađenje u 14. kolu francuskog šampionata pobedivši Olimpik iz Marseja.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Olimpik je vodio 2:0 ali su gosti u poslednjih petnaest minuta uspeli da preokrenu rezultal i pobede. Pobede su ostvarili PSŽ na gostovanju u Avru 3:1, Le Man protiv Valensijena 1:0 i Tuluz protiv Grenobla 2:0. U meču između Nansija i Kana nije bilo pobednika, 1:1.

Marsej je na Velodromu vodio 2:0 golovima Zijanija u 10. i Nijanga u 61. minutu iz penala. Međutim, u 76. minutu Lorijen je uspeo da postigne prvi gol preko Amalfitana. Gosti se tu nisu zaustavili postigavši dva gola do kraja utakmice iznenadivši velikog favorita. Prvo je u 84. minutu izjednačio Abrijel, a veliki preokret obezbedio je Gameir u 87. minutu.

Ovaj poraz onemogućio je Olimpik da se približe Lionu na samo jedan bod zaostatka. Sada Lion ima priliku da pobedom nad Bordoom u nedelju odmaknu na sedam bodova prednosti.

Pobedničku seriju nastavio je Pari Sen Žermen. Parižani, za koje nije igrao Mateje Kežmana, pobedio je u Avru 3:1, a golove su postigli Oro u 18. i 90. iz penala te Žili u 32. minutu. Jedini gol ua Avr postigao je Alasan u 47. minutu.

U ostalim susretima Le Man je pobedio Valensijena 1:0, a za goste je celu utakmicu odigrao Milan Biševac. Grenobl je poražen u Tuluzu 2:0, golovima Ginjaka u 2. i 18. minutu. Milivije Vitakić nastupio je za goste. Ovom pobedom Tulužani su došli do trećeg mesta na tabeli. Minimalnu pobedu ostvario je Okser protiv Sošoa, a jedini pogodak postigao je Lejun u 31. minutu.

Jedini nerešen rezultat ostvaren je u Nansiju gde je gostovao Kan, a utakmica je završena 1:1.