Fudbaleri Lester Sitija nastavili su pohod ka senzacionalnoj tituli u Premijer ligi sigurnom pobedom nad Svonsijem u 35. kolu.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Mike Hewitt/Getty Images

Lester je u poslednjem nedeljnom meču na svom terenu savladao ’Labudove’ rezultatom 4:0 i sada čeka potencijalni kiks Totenhema koji je prvi pratilac.

’Lisice’ tri kola pre kraja imaju 76 bodova, osam više i utakmicu više od londonskog kluba koji u ponedeljak od 21 sat dočekuje Vest Bromič Albion.

Duel na ’King Pauer stadionu’, na kojem je teren ponovo izgledao nestvarno, obeležila je dominantna partija tima Klaudija Ranijerija, uprkos izostanku najboljeg strelca Džejmija Vardija. Vardi je u prošlom kolu dobio crveni karton, sada je gledao meč iz lože, ali ga je Rijad Mahrez već u 10. minutu.

Kapiten gostiju Ešli Vilijams napravio je veliku grešku, pogodio je Alžirca u nameri da proigra saigrača, a ovaj se namestio i sa nekih desetak metara pogodio bliži ugao gola Fabijanskog.

Domaći su kontrolisali dešavanja na terenu i na isteku pola sata duplirali vođstvo – Deni Drinkvoter je fenomenalno izveo prekid sa desnog boka, Uljoa je bio najviši u skoku i glavom loptu smestio u donji levi ugao. Napadač iz Argentine tom prilikom verovatno je napravio faul jer je rukom odgurnuo baksuznog Vilijamsa.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, dok je drugo poluvreme počelo inicijativom Svonsija. Lester je uspevao da odoli i ne dopusti neke veće prilike rivalu, a u 60. minutu je fantastičnom kontrom rešio pitanje pobednika.

Golman Kasper Šmajhel ispucao je loptu do Šlupa, ovaj iskoristio grešku jednog čuvara, potom pobegao i drugom, a onda iz drugog pokušaja asistirao Uljoi koji iz klizećeg starta ubacuje loptu u mrežu – 3:0.

Sve do samog finiša nije bilo previše uzbuđenja, viđena je po jedna dobra prilika na obe strane, a u 85. minutu Olbrajton je pokupio odbitak i postavio konačan rezultat. Ovo je bila prva utakmica Lestera posle skoro dva i po meseca u kojoj je postigao tri i više golova.