Četvrtak, 02.03.2023.

18:00

Zvezda izgubila dobijenu utakmicu u Minhenu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Bajerna u Minhenu u meču 26. kola Evrolige sa 87:80.

Izvor: SN

Autor: SN

Ovo je novi poraz crveno-belih kojim su sada šanse da se nađe u top osam sve manje.

Crvena zvezda je sada na učinku od 11 pobeda i 15 poraza, dok je Bajern posle ove pobede na skoru od 10-16.

Najefikasniji u porazu Zvezde je bio Luka Vildosa sa 18 poena, dugo čekani Fakundo Kampaco je imao 16, dok je Nemanja Nedović upisao 15 poena.

Kod Bajerna Vinston i kapiten Vladimir Lučić su zabeležili po 20 poena, dok je Nils Gifaj dodao još 11.

Dobro je Zvezda otvorila utakmicu, imali su sigrnu prednost koja je iznosila i plus sedam u jednom trenutku.

To su lako ispustili crveno-beli u drugom delu utakmice, gde je Bajern napravio seriju poena čime se lagano istopila prednost gostiju, što je na drugoj strani Bajern pretvorio u plus osam na svoj konto.

Nisu izabranici Duška Ivanovića dozvolili da se još više odlepe domaći i zato su uspeli da do kraja prvog poluvremena svedu minus na četiri razlike.

Treća četvrtina je bila prava rapsodija crveno-belog tima, jer su sveli Bajern na svega 11 poena, sve je funkcionisalo pogotovo u odbrani koja je radila kao sat.

U napadu je sjajno razigravao svoje saigrače Fakundo Kampaco, pogotovo Martina koji je beležio dosta lakih poena.

Zvezda je u trećem periodu uspela da vrati svoju prednost koju je imala u prvoj četvrtini i sve je išlo ka tome da će crveno-beli upisati novu pobedu.

Ali nažalost se sve raspalo u poslednjem periodu koji je Zvezda dobro počela, ali od sredine je sve krenulo nizbrdo.

Krenuo je Vladimir Lučić da pogađa za tri, uz to lopta nije htela u koš u napadu Zvezde, i prednost se sve više smanjivala. Preokret Bajerna je doneo Kori Volden trojkom na manje od dva minuta do kraja.

Posle toga povratka u igru nije bilo moguće i Zvezda je tako izgubila dobijenu utakmicu, čime je smanjila svoje šanse da se nađe u top osam.

Zvezda u sledećem kolu igra protiv Anadolu Efesa na svom parketu, dok će Bajern u narednom meču na svom parketu dočekati Asvel.