Petak, 28.05.2021.

08:31

"SAD i Indija ujedinjeni"; Fajzer za decu ispod 12 FOTO

Stručnjaci Svetske zdravstvene organizacije pripremaju predlog za naredne studije o poreklu virusa koji uzrokuje kovid 19.

Izvor: B92

Foto: EPA-EFE/Giuseppe Lami

To je potvrdila danas portparolka te organizacije Fadela Čaib, nakon što su Sjedinjene Američke Države pozvale SZO da sprovede drugu fazu svoje istrage o poreklu Velika Britanija je uputila sličan apel.

Japansko zdravstveno regulatorno telo odobrilo je upotrebu Fajzerove vakcine protiv koronavirusa za decu stariju od 12 godina, potvrdio je danas zvaničnik ministarstva zdravlja te države.

Češka je danas otvorila restorane, dok je Mađarska identifikovala dva slučaja indijskog soja kovida 19, rekao je u petak vladin zvaničnik zadužen za program vakcinacije.

Japan bi trebalo da produži vanredno stanje zbog koronavirusa u Tokiju i drugim oblastima, jer broj zaraženih još uvek ne pada na nivoe koji su potrebni za bezbedno održavanje Olimpijskih igara, ali je najavljeno i da postoji mogućnost da se Olimpijske igre ove godine održe bez prisustva navijača.

Hans Kluge, direktor Svetske zdravstvene organizacije (SZO) za Evropu upozorio je da će pandemija koronavirusa prestati tek kada se vakciniše najmanje 70 odsto svetske populacije.

Sva dešavanja u vezi sa koronavirusom u svetu možete da pratite iz časa u čas na Live blogu B92.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 3

Pogledaj komentare

3 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: