Nedelja, 04.07.2004.

14:25

Karić: Ja premijer, Koštinica armatura

Izvor: Politika

Podrazumevana plava slika

Bogoljub Karić vidi sebe kao premijera, a Vojislava Koštunicu kao "demokratsku armaturu institucija i sistema srpske države".

Lider pokreta "Snaga Srbije" Bogoljub Karić svoju stranku vidi kao budućeg partnera u "proevropskoj vladi". Karić je u intervjuu za "Politiku" od nedelje, na pitanje da li je posle predsedničkih izbora u Srbiji bliži Borisu Tadiću ili Tomislavu Nikoliću rekao da je bliži "svakome ko koristi Srbiji" i da je "najbliži svojim biračima i građanima Srbije".

Prema njegovim rečima, premijer Srbije Vojislav Koštunica je "državnik sa važnom ulogom u političkom životu Srbije". "Ali posao premijera zahteva više prakse u obavljanju poslova, više kontrole svojih političkih partnera. Ne može politička koalicija da bude brak u kojem jedan partner uporno vara svog bračnog druga. Visoko cenim Koštunicu, ali se bojim da on i DSS ne postanu taoci jedne ekonomski ekstremističke politike", rekao je Karić.

Karić je, takođe, rekao da ministar za kapitalne investicije u Vladi Srbije Velimir Ilić ne lobira za njega u vladi. "Ne. Velja je naš prijatelj. Velju poštujemo kao 'rudara', kako ja to volim da kažem, koji se bori za Srbiju. Žalosno je što nema deset Velja u Vladi Srbije", rekao je Karić i dodao da nema nameru da "usisava" Ilića u "Snagu Srbije" jer je "Velja čovek koji se ne da 'usistati'. Velja je velika srpska snaga".

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

21 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: