Film Antona Korbina proglašen je najboljim ostvarenjem festivala, dok je glavni glumac Sem Rajli, koji je pre ove uloge radio u jednom magacinu, poneo titulu najboljeg novog glumca.
Nagrada za najbolju sporednu ulogu otišla je Tobiju Kebelu, takođe za ulogu u ostvarenju „Control“. Kebel je u filmu tumačio lik menadžera sastava „Joy Division“ Roba Gretona.
Režiser filma, Anton Korbin, poznat po radu sa sastavom „U2“ na njihovom albumu „Joshua Tree“, proglašen je za najboljeg režisera, i najboljeg novog režisera, dok je ostvarenje Džulien Templ „Joe Strummer: The Future is Unwritten“ osvojilo nagradu za najbolju dokumentarni film.
Zvezda filmse trilogije „Gospodar prstenova“ Vigo Mortensen proglašen je za najboljeg glumca za ulogu vozača ševa mafije u filmu „Eastern Promises“, dok je Džudi Denč trijumfovala ispred En Hetavej, Sofije Majls, Kirston Vering i Tanište Keterdži u kategoriji za najbolju žensku ulogu zahvaljujući svojoj ulozi u ostvarenju „Notes on a Scandal“.
Nagrada "Ričard Haris", koja se dodeljuje za doprinos filmskoj umetnosti u Velikoj Britaniji, uručena je junaku filma "Beowulf" Ričardu Harisu.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare