Pobede Heresa, Sportinga i Osasune

Fudbaleri Espanjola, Maljorke, Heresa, Sportinga i Osasune ostvarili su pobede na svom terenu u utakmicama sedmog kola španske Primere.

Nedelja, 18.10.2009.

20:14

Espanjol je savladao Tenerife sa 2:1, Heres je istim rezultatom dobio Viljareal, a ubedljiva je bila Maljorka sa Hetafeom - 3:1. U ostalim duelima igranim u nedelju popodne Saragosa i Santander odigrali su bez pobednika – 2:2, a Almerija je u gostima pobedila Malagu sa 2:1. Sporting je dobio Atletik u Bilbau 2:1, a Osasuna je nadigrala Atletiko 3:0.

Ekipa Maurisija Poketina nstavila je sa odličnim rezultatima. Espanjol je pobedio Tenerife sa 2:1, a ekipi iz Barselone to je bio peti uzastopni meč na kojem nisu poraženi. Oba gola postigao je Ivan Alonso (11. i 60. minut), dok je strelac jedinog gola gostiju bio Alfaro u 15. minutu.

Nekadašnji kapiten Partizana Milan Smiljanić nije bio u kombinaciji za tim Espanjola koji se ovom pobedom probio na sedmo mesto na tabeli sa 11 bodova.

Još bolji učinak od Espanjola ima Maljorka koja je savladala Hetafe. Ostrvljani su u posle promenjljive serije (pobeda i dva poraza) zabeležili novi trijumf koji ih je doveo do petog mesta na tabeli. Strelci za ekipu Gregorija Mancana bili su Alvarez i Aduric (2), dok je gol za Hetafe postigao Albin.

Prvi trijumf u novoj sezoni zabeležio je novajlija u ligi Heres koji je pobedio Viljareal. ’Žuta podmornica’ je povela u 18. minutu preko veterana Robera Piresa, ali domaćin je uspeo da preokrene i pobedi. Prvo je u 40. minutu Bermeho izjednačio, a 11 minuta pre kraja pobedu i veliko slavlje domaćinu doneo je Antonio 11 minuta pre kraja.

U večernjem programu De las Kuevas je sa dva pogotka doneo Sportingu treći trijumf u sezoni, ovoga puta nad Atletikom u Baskiji. Počasni gol za domaće dao je Gaiska Tokuero. Atletiko nastavlja sa lošim igrama, pa je Osasuna u Pamploni za svega pola sata postigla tri gola i rešila pitanje pobednika - dvostruki strlac bio je Valter Pandijani, a treći gol dao je Aranda.

Espanjol – Tenerife 2:1 (1:1)