Dvostruki osvajači olimpijskih medalja u klasi Tornado u jedrenju, Austrijanci Roman Hagara i Hans Peter Štajnaher izjavili su da ne smatraju sebe glavnim favoritima za novo zlato u Pekingu. Hagara (42) i Štajnaher (39), iako su na prethodne dve Olimpijade osvajali zlato, u Kinu stižu kao tek 13. na svetskoj rang listi. Stručnjaci ipak ocenjuju da će slab vetar, koji duva u Ćingdau, mestu gde će se održati takmičenju za klasu Tornado, ići na ruku austrijskim takmičarima.
"
Ušlovi bi trebalo da budu prednost, ali sve jedrilice u klasi Tornado su na istom nivou sada. Mi nismo među favoritima, ali u najboljem slučaju možemo da se nađemo u konkurenciji za medalju", izjavio je Hagara.
On ističe da i pored ne tako dobrih rezultata u poslednje vreme, ne postoji pritisak jer su već dva puta osvajali olimpijsko zlato, što je za većinu sportista nedostižan san.
"
To je naša velika prednost. Kada dva puta osvajate, onda više ne postoji pritisak na vas", smatra Hagara.
Takmičenje u klasi Tornado poslednji put će se naći u olimpijskoj konkurenciji, jer je Medjunarodni olimpijski komitet odlučio da od naredne Olimpijade smanji broj discpilina u jedrenju, tako da u Londonu 2012. neće biti klase Tornado.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare