Odbojka

Utorak, 04.10.2011.

22:11

Zvezda osvojila premijerni Superkup

Odbojkaši Crvene zvezde dobili su prvi "večiti" derbi protiv Partizana Termoelektro i osvojili premijerno izdanje srpskog Superkupa.

U veoma neizvezvesnom meču u "Šumicama" prelomila je bolja koncentracija 'crveno-belih' u taj-brejku pa su slavili sa 3:2 (25:17, 23:25, 25:21, 14:25, 21:19).

Partizan je dva puta stizao prednost rivala u setovima, spasao je čak pet meč lopti u tajbrejku, propustio svoju jedinu, pa je Zvezda na kraju slavila posle više do dva sata igre pred oko 500 gledalaca.

Početak meča doneo je izjednačenu borbu, u kojoj je Crvena zvezda na prvom tehničkom tajm-autu vodila sa 8:7. U nastavku, akutelni pobednik Kupa Srbije stekao je četiri poena viška (16:12), a potom razliku povećao na velikih osam poena razlike (21:13). Na kraju je bilo 25:17 za Crvenu zvezdu i 1:0 u setovima.

U drugom setu Crvena zvezda je vodila 8:5, da bi Partizan izjednačio na 8:8, a potom se igralo poen za poen sve do 16:16, kada su 'crveno-beli' došli do dva poena viška (18:16), a potom i četiri (22:18). Uzvratio je prvak Srbije sa četiri uzastopna poena na servis Minića za izjednačenje na 22:22.

Posle drugog tajm-auta Crvene zvezde, Minić as servisom donosi prednost 'crno-belima', da bi Petković poslao loptu u aut za dve set lopte Partizana Termoelektra. Seriju od šest uzastopnih poena za Partizan Termoelektro prekinuo je Minić servis greškom, a uzvratio je na isti način Pajić za 25:23 i 1:1 u setovima.

Početak trećeg seta pripao je 'crno-belima', koji su vodili sa 8:5 na prvom tehničkom tajm-autu, da bi 'crveno-beli' na drugom imali dva poena prednosti (16:14). U finišu, Crvena zvezda je boljom igrom stigla do 25:21 i 2:1 u setovima.

U četvrtom setu, Partizan je već sredinom seta imao pet poena viška (10:5), a potom i sedam poena prednosti (13:6). Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:8 za Partizan. Do kraja, akutelni prvak Srbije je rutinskom igrom okončao set sa 25:14 za 2:2 u setovima.

Poveo je Partizan u petom setu sa 4:1 i 6:3, da bi Crvena zvezda izjednačila na 6:6. Na promenu strana se otišlo pri rezultatu 8:6 za Partizan. Crvena zvezda je ponovo izjednačila, ovoga puta na 9:9, a zatim stigla do prvog vođstva u petom setu (10:9). Usledila su dva vezana poena 'crno-belih' za novo vođstvo (11:10), da bi usledio odgovor 'crveno-belih' za novu prednost – 12:11.

Crvena zvezda je stigla do prve set lopte (14:13), koju nije realizovala. U zanimljivoj i neizvesnoj završnici, Crvena zvezda nije iskoristila četiri set lopte, posle koji je Partizan Termoelektro stigao do prve prilike (18:17), koju nije iskoristio.

Zvezda je sa dva vezana poena stigla do pete prilike da okonča meč, ali je Minić doneo izjednačenje (19:19). Šestu meč loptu 'crveno-belima' je doneo Petković, a Ćelić i Stoilović blokom okončali meč sa 21:19, odnosno 3:2 za Crvenu zvezdu.

Partizan Termoelektro: Minić (33), Dustinac, Popović, Pešut (9), Brđović (1), Samardžić, Nikolić (7), Mijailović (14), Ljubičić (8), Žarković (8), Bulatović, Ilić. Treneri: Milan Đuričić I Vladimir Vasović.

Crvena zvezda: Okolić, Perić (4), Pajić (1), Stoilović (6), Koprivica (10), Milutinović (10), Jakovljević, Mitić (6), Petković (23), Ćelić (13), Buculjević, Vujić. Treneri: Željko Bulatović I Duško Nikolić.