Košarka 1

29.5.2024.

22:56

Split na pobedu od prve titule posle dve decenije

Košarkaši Splita savladali su Zadar u trećoj utakmici finalne serije plej-ofa hrvatskog prvenstva rezultatom 87:77 i nalaze se nadomak prve titule prvaka još od sezone 2002/2003.

Izvor: B92.Sport

Starsport

To je i jedini šampionski pehar Splićana od osamostaljenja Hrvatske.

Cibona je daleko najtrofejnija sa 20 titula, dok Zadar ima četiri.

Finalna serija se nakon dva meča u Zadru premestila na Gripe gde je, pred 2.500 navijača, domaći sastav prelomio utakmicu u svoju korist u poslednjoj četvrtini.

Taj deo meča završen je rezultatom 26:12.

Daleko najzaslužniji za pobedu Splićana bio je Šenon Šorter sa 29 poena, 6 skokova, 4 asistencije i pet pogođenih trojki iz devet šuteva.

Šorterov "rafal" trojki pred kraj utakmice je i odlučio je pobednika - tada je ubacio tri trojke zaredom i odveo svoj tim na +6 pred završna tri minuta meča.

Kučić je, uz Šortera, zablistao sa 21 poenom, 5 skokova i tri asistencije.

Gostima nije pomogla još jedna sjajna partija MVP-ja ABA lige Luke Božića i njegovih 25 poena, 7 skokova i 4 asistencija.

Naredni meč, takođe na Gripama, igra se u petak kada će Splićani imati prvu "meč loptu" za osvajanje domaće titule na koju čekaju dve decenije.