12. kolo: Crvena zvezda – Javor 0:0

Fudbaleri Crvene zvezde i Javora odigrali su bez golova u Beogradu u utakmici 12. kola Linglong Superlige Srbije.

CZV     JAV
  0 : 0
Kraj utakmice!
Crvena zvezda – Javor 0:0
Sudija produžio tri minuta
88' I Javor zapretio!
Pokušao je Luka Luković, ali je Zoran Popović bio na mestu.
85' Pavkov promašio prazan gol!
Šutirao je Gobeljić, a Pavkov odjednom bio u velikoj prilici.

Morao je ovo da iskoristi...
Osam minuta do kraja regularnog dela
79' Pavkov drugi put probao
Namestio se za udarac, ali je loše zahvatio loptu...
74' Lazović!
Šta je sada odbranio bivši čuvar mreže Partizana.

Pavkov je glavom snažno tukao, a Lazović iskazao sjajne reflekse i uz pomoć prečke spasao gol...
Ivanić posle promašenog penala

Starsport/Pedja Milosavljevic
70' Lazović ponovo sjajan!
Katai je bio u solo prodoru, a Lazović odbranio u korner.

Upravo je iz te akcije veliku šansu imao mladi Eraković, ali je promašio glavom iz odlične prilike.
Lazović odbranio penal Ivaniću
62' Ivanić opet promašio
U velikoj šansi posle asistencije Falčinelija.

Traljavo je uputio udarac neometan pred golom Javora.
60' Zvezda nije iskoristila penal!
Udarac Mirka Ivanića sa bele tačke odbranio je sjajni Đorđe Lazović!
59' Penal za Zvezdu!
Maričić je oborio Kataija.
54' Ben pored gola
Imao je puno vremena da se namesti, ali je loše plasirao loptu...

Još jedna dobra prilika za Zvezdu...
50' Udarac Otaševića
Šutirao je iz daljine i pogodio spoljni deo mreže...
Stanković napravio tri izmene!
Na terenu su Falčineli, Rodić i Katai, dok su izašli Gavrić, Radulović i Spiridonović.
Počelo je drugo poluvreme

Starsport
Opis prvih 45 minuta
Utisak prvog poluvremena je dobra igra Javora protiv favorita.

Ivanjičani se organizovano brane, ali su imali i dve velike prilike da šokiraju šampiona.

Ilić i Zvekanov glavom su promašili iz dobre pozicije u trenucima kada je Crvena zvezda imala inicijativu.

Crveno-beli su imali posed u većem delu, ali nisu bili previše dobri u završnici.

Najbliži golu bili su Nikolić i posebno Ivanić, kome je sa samo nekoliko metara bravorozno odbranio Lazović.

Solidnih 45 minuta na "Marakani"...
Kraj prvog poluvremena
44' Mogao i Javor do vođstva!
Zvekanov je izbio sam pred Popovića, ali je glavom prebacio gol.

Kao da je bio iznenađen što se našao na pet metara od gola Zvezde.

Veliku šansu je propustio.

38' Ogromna šansa za Zvezdu!
Zicer je imao Mirko Ivanić, a Lazović je fantastično odbranio njegov udarac iz peterca.

Na odbijenu loptu je natrčao Gobeljić i loše je zahvatio.

Najbolja prilika na utakmici.
37' Pankov neoprezan
Pogrešio je u pasu, a Javor imao opasan napad.

Na kraju se ispravio...
35' Pritisak Crvene zvezde
Ali još nije rezultirao...

Gobeljić je probao iz daljine, ali pored gola.
32' Najbolja šansa za Zvezdu!
Spiridonović je izveo korner, golman Lazović je "zaplivao" i ostavio prazan gol, a Nikolić nije uspeo sa ivice kaznenog da pogodi nebranjenu mrežu.

Loše je zahvatio loptu iz voleja..
Radulović kao levi bek

28' Spiridonović – neprecizno
Sam se izborio za udarac sa 20ak metara i uradio je to jako loše.

Daleko iznad gola..
25' Javor odoleva
Za sada i to jako dobro...

Zvezda se muči da probije bedem Ivanjilčana, koji stignu da zaprete i iz kontri...

Starsport
20' Gavrić probao iz slobodnog udarca
Ambiciozno jer je bio iskosa.

Golman Lazović je lako uhvatio tu loptu...
16' Jalovi napadi Zvezde
Javor se dobro brani, čvrsto stoji i organizovan je u uvertiri meča.

Za sada Zvezda nema ključ...
Međusobni skor
Crvena zvezda je pobedila Javor u svih prethodnih 10 mečeva.

Ivanjičani su poslednji put slavili pre više od sedam godina na svom terenu – 4:2.
7' Velika šansa za Javor
Gosti su hrabro izašli na travu "Marakane".

Sa ofanzivnim pristupom i iz jedne takve akcije mogli su do gola.

Andrej Ilić je glavom tukao, ali je prebacio gol.

Sjajan početak utakmice...
6' Nikolić u prodoru
Prošao je po desnom boku i centrirao, a loptu je uhvatio golman Javora Lazović.
4' Opasan napad Javora
Dobra kontra za Ivanjičane po desnoj strani preko Luke Lukovića, ali je Marko Gobeljić otklonio opasnost.
3' Zvezda preuzela inicijativu
Odmah je prenela težište na polovinu Javora sa posedom.

Ništa se posebno ne dešava, Javor je u defanzivnom bloku.
Počela je utakmica
Ben u klubu 100
Jubilej slavi El Fardu Ben jer igra 100. utakmicu u dresu Zvezde.
Fudbaleri izašli na teren
Rezerve
Crvena zvezda: Ćopić, Gajić, Degenek, Pavkov, Katai, Falčineli, Simić, Rodić, Hajdin, Vukanović, Krstović.

Javor: Župić, Tričković, Nikolić, Rušević, Mladenović, Radivojević, Sević, Balabanović, Ristić, Mijailović, Tanko.
Još 10 minuta do početka utakmice
Ovo je tim Javora
Lazović - Jevtić, Pavišić, Otašević, Jevremović - Maričić, Piščević - Zvekanov, Šćepanović, Ilić - Luković.
Radulović levi bek, vratio se Ivanić
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković dobrano je izmešao postavu.

Tako je talentovani napadač Andrija Radulović iz napada prebačen u odbranu po levoj strani, a tu je i Mirko Ivanić koji se oporavio od koronavirusa.

Takođe, umesto Milana Borjana na golu je Zoran Popović.

Ovo je tim Zvezde za večeras: Popović – Gobeljić, Eraković, Pankov, Radulović - Petrović - Spiridonović, Nikolić, Ivanić, Gavrić – Ben.