<table class="score" width="100%" cellspacing="0" cellpading="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"> Sensi 67 – Džeko 57</td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>ITA</td> <td> </td> <td>BIH</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td>1</td> <td>:</td> <td>1</td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

Dobrodošli!
Kraj utakmice!
ITALIJA – BiH 1:1
90' Kakva šansa za BiH
Rezervista Muhamed Bešić je bio u kontri, puno je pretrčao i na kraju zamalo bio neprecizan.

Mogao je da donese BiH pobedu!
Istekao je regularni deo utakmice
Igraće se još četiri minuta

Photo by Claudio Villa/Getty Images
80' Mirniji period igre
Posle "ludih" 20 minuta igra se u sporijem ritmu.

S tim da deluje da Azuri idu po tri boda...
75' Zaniolo!
Insinje je hteo da šutira, ali je ispao centaršut, iz kojeg je mogao da profitira rezervista Nikola Zaniolo.

Loše je gađao glavom, iako je bio u dobroj poziciji...
67' Sensi za 1:1
Vezista Intera doneo je ekspresno izjednačenje Azurima!

Dobio je jednu loptu sa leve strane od Insinjea i prevario Šehića uz "pomoć" jednog defanzivca BiH.

Lopta je na putu do gola udarila Šunjića...

Italija – BiH 1:1
Gol Džeka
60' BiH se ne brani!
Još jednom su gosti bili u prilici kada je šutirao Džeko, ali je Donaruma odbranio.
57' Gooool – vodi BiH!
Edin Džeko!

Posle jednog kornera golgeter Rome se najbolje snašao u kaznenom prostoru Italijana i zakucao loptu u mrežu Donarume.

Prethodno je Šunjić dobro reagovao i glavom pripremio loptu Džeku.

Italija – BiH 0:1
55' Nova stativa!
Za samo tri minuta drugi put se zatresao okvir gola, sada na strani BiH.

Insinje je pogodio stativu
52' STATIVA!
Hodžić je dobio loptu u prostor od Džeka, sjajno prošao golmana Donarumu, ali i previše otišao u ugao.

Iz teške pozicije pogodio je stativu.

Italija je imala sreće...
51' Insinjeov šut
Probao je napadač Napolija, ali je uputio slabu "kiflu" ka golmanu Šunjicu.
50' Jalova Italija
Opet Azuri imaju inicijativu, ali bez ikakve ideje u igri...

BiH dobro stoji u defanzivnom bloku i nema baš nikakav problem da odbije sve napade.

Počelo je drugo poluvreme
Analiza prvog dela
BiH se dobro drži, čak može da se konstatuje bez problema!

Za 45 minuta Italijani nisu imali "zrelu" priliku, najbolju je propustio Federiko Kjeza kada je pogodio spoljni deo mreže.

Nije bilo neke prevelike inicijative Italijana, čemu je zaslužna i dobra igra ekipe Duška Bajevića.

Bez prevelikih uzbuđenja i zato ne čudi što nema golova.
Kraj prvog poluvremena
Sjajna BiH
Gledamo ozbiljnu utakmicu u Firenci, pravu za bodove.

BiH dobro parira favorizovanoj Italiji i bez problema čuva svoj gol.
33' Probao je Beloti
Peti udarac Italije ka golu BiH.

Pokušao je Beloti, ali je bilo preslabo i lako je loptu Šehić.
Italijani uvek glasni prilikom himne

27' Višća – preko gola
Najbolja prilika za BiH i to veoma dobra.

Višća je dobio loptu na nekih šest, sedam metara od gola Italije, ali je baš loše šutirao.

Prebacio je gol Donarume.
18' Insinje preko gola
Imao je slobodan udarac Insinje iz dobre pozicije.

Ipak, prebacio je gol.
14' Preti i BiH
Hodžić je bio u naletu, ali ga je nekako zaustavio Bonuči.

Posle toga je BiH imala još jedan napad, ali je dobila samo korner...
11' Kjeza u šansi
Talentovani krilni napadač Fiorentine bio je u dobroj prilici posle nekoliko driblinga.

Ipak, pogodio je samo spoljni deo mreže.
7' Prva šansa na meču
Imao ju je Lorenco Insinje.

Dobio je dubinski pas od imenjaka Pelegrinija, ali je loše šutirao.

Daleko preko gola.
5' Italija ima kontrolu
Prvih pet minuta protekli su u pritisku Italijana, ali bez neke konkretne situacije.

Azurit traže brz gol...
Neverovatna uvertira!
Italijani su slučajno prijavili Ačerbija u prvoj postavi umesto Kjelinija.

Takvu "grešku" hteli su da isprave, ali nisu dobili dozvolu UEFA u poslednjem satu uoči meča.

Tako je morao Ačerbi da dobije prednost ispred prekaljenog asa Juventusa.
Utakmica je počela
Saničanin debituje!
Štoper Vojvodine imaće "vatreno krštenje".

Dobio je prvi put poziv i odmah se našao u startnih 11.

Debitanti su još Hadžiahmetović i Cipetić.
Domaćin – Gost 1:1 (0:0)
Reprezentacije Italije i Bosne i Hercegovine odigrali su 2:2 u Firenci u utakmici Lige nacija.