Partizan – Cedevita Olimpija 86:77

Košarkaši Partizana su rezultatom 86:77 pobedili Cedevitu Olimpiju u utakmici 4. kola ABA lige.

(16:19, 22:21, 26:24, 22:13)
  PAR   COL
  86 : 77
KRAJ
Partizan je zahvaljujući sjajnoj igri u završnici slomio Cedevita Olimpiju i upisao drugu pobedu u ABA ligi ove sezone.
Poslednji minut
Trojka Gordića uz faul
Dok se Nemanja Gordić dizao na šut za tri poena u reketu je fauliran Erik Mika, pa Partizan dobija priliku da reši utakmicu i Nemanja Dangubić pogađa novu trojku, 84:72
38' Dangubić za 2
Jako važni poeni za Partizan koje pogađa Nemanja Dangubić, 78:72 vodi Partizan, a Jurica Golemac zove novi tajm aut.
37 ' Tomas pogađa oba bacanja
Murić pravi snažan faul na Tomasu koji dobija dva slobodna bacanja, pogađa oba i crno-beli na 3 i po minuta pre kraja vode sa 76:72
36' Nova trojka Pejdža
Ponovo ostaje sam bivši student Severne Karoline, pogađa novu trojku i Partizan ponovo vodi! 74:72
35' Pejdž za tri
Čak četiri poseda u nizu je imao Partizan, čak tri ofanzivna skoka su pokupili i tek je Markus Pejdž svojom trojkom upisao poene za Partizan, 71:72
34' Blažić kreirao seriju 8:0
Pet poena od tih 8 ubacio je Jaka Blažić, prvo je sa linije penala oba puta bio precizan, a onda drugi put pogađa šut za tri poena sa velike distance i gosti ponovo vode, 68:72
33' Džons pogađa trojku!
Samo poen prednosti za Partizan. Ponovo je na centrali ostao sam Džons i pogodio trojku, dok je na drugoj strani Veličković promašio dve u nizu, 68:67 vodi Partizan.
32' Gordić iz ugla, tajm aut Cedevita Olimpija
Markus Pejdž hvata defanzivni skok, trči kontru i šalje pas u ćošak za Nemanju Gordića koji pogađa šut za dva poena, 68:64
31' Počela je poslednja četvrtina
Koliko mogu crno-beli u poslednjem desetominutnom periodu? Gordić zakucava posle ukradene lopte, evo nove prednosti Partizana, 66:64
Kraj treće četvrtine
30' Murić preko Tomasa, nova trojka
Kakav meč, rafalna paljba na obe strane i sada Edo Murić pogađa šut za tri poena
29' Šesta trojka Mekintajera!
Krosover ispred Brauna, ispao je igrač Cedevita Olimpije i onda trojka kao kap! Potom posle ukradene lopte ide Amerikanac u kontru i dobija faul, 63:61
28' Ponovo Mekintajer!
Nova trojka bivšeg igrača Cedevita Olimpije, njegova peta, a onda na drugoj strani Edo Murić, bivši košarkaš Partizana pogađa svoju novu trojku, 10. za Cedevita Olimpiju. Rašon Tomas je uspeo da iskoristi propust odbrane gostiju, da uhvati ofanzivni skok i da pogodi uz faul! 60:61
27' Mekintajer, pa Hopkins
Kodi Miler Mekintajer pogađa šut sa osam metara, važna trojka za Partizan, ali posle loše odbrane Hopkins pogađa iz ofanzivnog skoka 55:58
25' Sjajni Blažić
Već 18 poena ima Jaka Blažić, Partizan nema odgovor na njegovu igru i zbog toga gube. Mika je odgovorio poenima iz reketa, napokon da su crno-beli nešto pogodili iz igre, a da je izgrađeno akcijom, 50:53
24' Dangubić pogađa trojku
Rajan Braun se odmakao od Dangubića i dao Nemanji svo vreme ovoga sveta, pa je košarkaš Partizana pogodio trojku i donosi novo izjednačenje, 48:48, a Blažić na drugoj strani pogađa uz faul, 48:50
23' Trojka Kodija Milera Mekintajera
Ivan Marinković je čuvao Mekintajera u ovoj akciji koju je Amerikanac morao da rešava šutem van balansa, a onda i pogodio da bi Cedevita to vratila već u sledećem napadu, 43:45

Još jedna loša odbrana Partizana, ponovo protivnik crno-belih "buši" kornere i sada je Rajan Braun ostao potuno sam i pogodio za 43:48
21' Počelo drugo poluvreme
Braun je iznudio dva slobodna bacanja, pogodio je oba i Cedevita je povela. Na drugoj strani odlična akcija i Rašon Tomas zakucava na asistenciju Erika Mike, 40:42
20' Izjednačenje
Roko Leni Ukić iz levog kornera pogađa šut za tri poena! Njegova prva trojka i onda Partizan gubi još jednu loptu, a u poslednjim sekundama pogađa Blažić. Kraj prvog poluvremena 38:40 je rezultat
19' Evo i 5. trojke Partizana
Kodi Miler Mekintajer je igrao 1 na 1 na 45 stepeni protiv Roko Leni Ukića i onda je iz step beka pogodio šut za tri poena, a na drugoj strani je sve to vraćeno pošto Blažić pogađa za 2 uz faul Markusa Pejdža da bi Mekintajer pogodio i drugu vezanu trojku, 38:33
I Džons 3. faul
Treći igrač gostiju sa tri lične greške je Džons, on je krenuo ka košu i pokupio Markusa Pejdža
17' Janković iznudio 3. faul Hopkinsa
Nikola Janković je uz čeonu liniju prošao i naterao američkog igrača da napravi faul pošto ga je Janković izgurao i 2+1 situacija koja je uspešno rešena, 32:28 vodi Partizam
16' Atraktivno zakucavanje Hopkinsa
Sjajan pik end rol na centrali i to na nekih 10ak metara od koša. Odbrana Partizana je izašla da zatvori, stvorila mnogo prostora i Hopkins snažno zakucava. Potom Rade Zagorac hvata ofanzivni skok i pogađa za 27:24
15' Dugo nemamo koš
Jedine poene u poslednja dva minuta postigao je Mika sa linije penala. Sada je Jaka Blažić ispalio "air ball", a Partizan vraća uslugu jer Gordić pravi faul u napadu, 25:22

13' Trifunović i Veličković za novu prednost Partizana
Novica Veličković radi sve na parketu – skače, igra odbranu, pogađa trojke. Uspeo je da probudi svoje saigrače, a posle nove trojke koju je pogodio mladi Uroš Trifunović Partizan vodi 24:22, a tajm aut zove Jurica Golemac.
12' Sjajajn pik end rol
Odlično Partizan vrti pik pogotovo kada su u igri 2 na 2 Mika i Gordić, a sada je Amerikanac na asistenciju Gordića imao lake poene, da bi usledila dobra odbrana Partizana i u nastavku Mika iznuđuje faul Marinkovića. Njegov već treći, 21:19 vodi Partizan
11' Izjednačenje
Novica Veličković pogađa i svoju drugu trojku na meču za novo izjednačenje, 19:19
9' Nova trojka za Cedevitu
Džons je sjajno iskoristio prostor koji mu je ostavila odbrana Partizana i pogodio novu trojku, na drugoj strani Erik Mika iz pika prolazi kroz sredinu i lako pogađa, a onda Partizan dobija još jednu trojk u lice. Novica Veličković uspeva da se oslobodi čuvara i pogodi trojku 16:19
8' Pejdž za tri!
Još jedan čudan posed Partizana, ali se ovaj završio trojkom Markusa Pejdža, prva za Partizan, 11:13
7' Vodi Cedevita
Jednak je broj pogođenih šuteva iz igre i izgubljenih lopti. U zadnjih 6 napada, Partizan ima 1 šut i 5 prodatih poseda, stvarno sekvenca koju ne viđamo svakog dana. Sada je Blažić pogodio trojku za vođstvo gostiju, 8:11
6' Kakva sekvenca
Miler-Mekintajer u dva trapava poseda gubi loptu, nakon što je Janković ukrao. Pa onda ide napad Cedevita Olimpije gde Blažiću ispada lopta, jedva je spašava, da bi je bacio ka svom plejmejkeru i onda preko pola i lopta je ponovo za Partizan. Kodi Miler-Mekintajer pravi grešku u koracima i to je njegova treća izgubljena lopta u tri poseda. Posle dobre odbrane ide napad Partizana, ali Zagorac šalje loš pas i to je 4. izgubljena lopta u nizu!
4' Evo prve trojke
Partizan ne može da pogodi šut van linije 6,75, ali Braun na drugoj strani može! Odmah u narednom posedu Rašon Tomas sa polu distance pogađa i crno-beli imaju 8:5
3' Dangubić lepo rešava
Ostao je Dangbubić da odigra 1 na 1 sa Hopkinsom koji ga je ispratio nogama baš kako treba, a onda "up and under" i Dangubić ubacuje prve poene za Partizan, 2:2

Dangubić potom šutira trojku iz levog kornera, ali nije bio precizan i onda Rade Zagorac je tu na skoku i novi laki poeni, 4:2
1' Počela je utakmica
Prvi posed je imao Partizan i nije ga iskoristio, a Jaka Blažić uspeva da pogodi na drugoj strani, 0:2