Ubedljiv poraz FMP-a u Zadru

Košarkaši FMP Železnika izgubili su ubedljivo od Zadra u gostima rezultatom 90:69, u devetom kolu regionalnog NLB šampionata.

Subota, 21.11.2009.

21:12

Dragan Labović bio je najefikasniji u timu Vlada Đurovića sa 14 poena, dok je Andreja Milutinović postigao 12. U domaćem sastavu Tomislav Ružić postigao je 20, Marko Car 14, a Rančić, Perić i Škifić po 11 poena.

Zadar je do pete pobede u dosadašnjem delu šampionata došao znatno boljom igrom u prvom poluvremenu. FMP je posle 10 minuta gubio 12 razlike (26:14), a već na poluvremenu bilo je ubedljivih 49:28 za domaćina. U drugih 20 minuta viđena je egal utakmica, a pobeda zadra nijednog trenutka nije došla u pitanje.

Tim iz beogradskog predgrađa sada ima skor od tri pobede i pet poraza, uz odloženi meč sa Partizanom. U narednom kolu u Železniku gostuje Cedevita.