NLB: Partizan bolji od Budućnosti

Košarkaši Partizana pobedili su u Podgorici ekipu Budućnosti sa 71:64 (24:14, 12:11, 11:19, 24:19). u utakmici 19. kola Jadranske lige.

Izvor: B92, Beta

Subota, 24.01.2009.

21:36

Partizanu je to 17. pobeda u regionalnom takmičenju, a podgoričkom timu osmi poraz. Najefikasniji u Partizanu bio je Stefon Lazmi sa 15 poena, a Slavko Vraneš i Novica Veličković na to su dodali još po 12 poena. Utakmici u hali "Morača" prisustvovalo je više od 4500 gledalaca.

Ivan Maraš postigao je 20 poena za Budućnost, Vladimir Dašić ubacio je 15 poena, a Nemanja Gordić postigao je 13 poena.

"Crno-beli" su veoma dobro počeli utakmicu, a u petom minutu aktuelni šampion Jadranske lige vodio je sa 13:2. Košarkaši Partizana su i u prvoj polovini druge četvrtine imali kontrolu na terenu, a u 15. minutu ekipa Duška Vujoševića vodila je sa 30:17.

Završnica prvog poluvremena pripala je Budućnosti koja je serijom 9-2 smanjila zaostatak na 32:26. Obe ekipe su u trećoj četvrtini imale mnogo promašenih šutova, ali se u "cvrstoj" igri Budućnost bolje snašla, pa je u 25. minutu smanjila na 38:34. "Trojkom" Gordića u poslednjoj sekundi treće četvrtine Budućnost se približila na 47:45.

Početak poslednje četvrtine pripao je Partizanu, koji je u 33. minutu vratio prednost od devet poena (54:45). Domaćin je veoma brzo napravio seriju 5:0 za 54:50, ali je usledila serija Partizana (7:0), koji je stigao do prednosti 61:50.

Partizan je u poslednji minut utakmice ušao sa vodjstvom 67:60, ali je 27 sekundi pre kraja Novica Veličković zaradio namernu ličnu grešku. Gordić je oba puta bio precizan sa linije za slobodna bacanja, a potom je Vladimir Micov promašio "trojku" što je Partizanu omogućilo da mirno odigra završnicu i sačuva pobedu.

U 20. kolu Partizan u "Hali Pionir" dočekuje u nedelju 1. februara ekipu FMP-a.