Bruka Hornetsa, Lejkersi prošli

Pobede Los Andjeles Lejersa, Denvera i Atlante.

Utorak, 28.04.2009.

08:55

Košarkaši Los Andjeles Lejkersa pridružili su se ekipi Klivlenda u drugoj rundi plej ofa, pošto su u noći izmedju ponedeljka i utorka pobedili Jutu 107:96 i tako okončali seriju rezultatom 4-1.

Denver je u večeri za pamćenje bukvalno ponizio Nju Orlians i zabeležio rekordnu pobedu 121:63 ( do sada najveću zabeležili su Lejkersi istom razlikom, pre čak 53 godine nad Atlantom), i tako došao na korak od druge runde pošto vodi sa 3:1. Atlanta je "pokazala zube" u seriji sa Majamijem, pobedila na Floridi 81:71 i izjednačila u toj seriji na 2:2.

Lejkersi su vodili većim delom meča sa Jutom ( 80-58 tokom treće deonice), ali su na kraju strahovali za ishod, dok stvari u svoje ruke nije preuzeo Kobe Brajant ( 31 poen). Prva zvezda Lejkersa pri rezultatu 93:86 je ubacila dvojku, Lamar Odom poentirao iz kontre i sve je bilo rešeno. Odom kao i u svakom doigravanju odličan, u utakmici broj 5 stigao je do 26 poena i 15 skokova.

Utakmica u Nju Orliansu praktično nije ni odigrana pošto su Nagetsi prema rečima svog trenera Karla po prvi put od kada je on na klupi odigrali u istom ritmu od početka do kraja. Karmelo Entoni je meč završio sa 26 poena ( za tri četvrtine), Bilaps (17), pošto je prva petorka odmarala veći deo drugog poluvremena iz potpuno jasnih rezultata. Denver je serijom 27-6 praktično "ubio" utakmicu već u prvoj četvrtini. Na poluvremenu je bilo 61:39.

Jedini vredan u očajnom timu Hornetsa bio je Vest sa 14 poena, Kris Pol rovit, meč je završio sa samo 4 poena ( šut 7-2), Stojaković je ubacio 10 poena ( šut 9-2, za tri poena 5-0).
Beta
U trećem meču večeri blistao je Zaza Pašulia koji je imo čak 18 skokova, a tvrda odbrana Hoksa ceo meč je pritiskala rovitog Vejda ( najefikasniji sa 22 poena, 7 asistencija i 6 skokova). Timska igra je funkcionisala i u napadu ( 7 igrača sa dvocifrenim učinkom, najefikasniji Bibi sa 15 poena).

LA Lejkers - Juta 107:96 (4:1)
(Brajant 31p, Odom 26p + 15sk, Gasol 17p + 11sk, Ariza 12p+ 7sk - Milsap 16p, Kirilenko 14p, Vilijams 14p)

Majami - Atlanta 71:81 (2:2)
(Vejd 22p + 6sk + 7as, O'Nil 20p, Džouns 19p - Bibi 15p, Džonson 14p, Smit 13p+ 7sk+ 4as +4bl, Pašulia 12p+ 18sk, Marej 11p +5sk, , Evans 10p )

Nju Orlians - Denver 63:121 (1:3)
(Vest 14p, Pouzi 12p +7sk, Stojakovic 10p - Entoni 26p + 6sk +7as, , Bilaps 17p, Kleiza 14p, Nene 13p, Džons 12p)

U utorak uveče igraju se 4 utakmice. Priliku da završe svoje serije imaju Dalas i Hjuston, dok će u duelima Boston – Čikago i Orlando – Filadelfija biti mnogo vatre, jer će pobednik večerašnjeg meča steći ogromnu psihološku prednost. Trenutno je 2:2 u tim serijama.