Partizan izgubio, Grci idu dalje

Izvor: MR

Četvrtak, 22.03.2007.

21:17

Košarkaši Partizana izgubili su u Hali Pionir od moskovskog CSKA sa 86:55 (23:10, 18:10, 21:18, 24:17) u poslednjem kolu druge faze Evrolige. Beogradski tim je ostao bez plasmana u četvrtfinale, s obzirom na to da je Olimpijakos, u drugom meču grupe E, u Atini pobedio Huventud sa 81:65, i tako obezbedio prolaz dalje. Grčki tim će u četvrtfinalu igrati protiv španske Taukeramike, dok se CSKA sastaje sa izraelskim Makabijem.

Najefikasniji kod Partizana bili su Drobnjak, Tripković i Kecman, sa po 9 poena. S druge strane, Andersen i Lengdon su ubacili po 13, Tores je imao 11, a Holden i Savrašenko po 10 poena.

Pred više od 7.000 navijača u Hali Pionir, evropski šampion je dominirao od prvog minuta i došao do još jedne lake pobede za savršen učinak od 6-0 u drugoj fazi Evrolige. Ekipa Etorea Mesine ušla je u meč mnogo angažovanije nego što su mnogi očekivali, imajući u vidu da duel u Beogradu za njih nije imao takmičarski značaj.

Predvođeni Holdenom i Lengdonom, Moskovljani već u prvih 10 minuta dolaze do prednosti od 23:10. Tripković je postigao jedine poene za Partizan u prva 4 minuta, da bi posle nova 3 minuta bez koša, Kamings pogodio slobodno bacanje, a Drobnjak u poslednjim sekundama prve četvrtine dovodi Partizan do dvocifrenog učinka u ofanzivi.

Posle samo nekoliko minuta druge četvrtine, CSKA je imao ogromnih +20, 32:12, nakon 7 uzastopnih poena razigranog Andersena. Partizan se i do kraja poluvremena mučio u napadu, a tek u finišu su uspeli da izjednače slab učinak iz prve četvrtine, za 20:41 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu ista priča, a ruski tim lako održava veliku prednost. Posle 30 minuta bilo je +24, da bi novom serijom od 10:0 gosti stigli do +36, 76:40, četiri minuta pre kraja.

CSKA je ograničio Partizan na šut za dva od 15-39, i za tri 5-17. Od ostalih igrača beogradskog tima, Bogdanović je ubacio 8 poena, Kamings 7, Veličković 5, a Perović 4 poena.

Ekipa Duška Vujoševića završila je takmičenje u Evroligi teškim porazom, ali je, bez obzira na dešavanja na parketu, imala podršku sa tribina tokom svih 40 minuta, kao nagradu za odlične igre u Evropi ove sezone i prvi plasman u Top 16 fazu Evrolige.