Ovo je najmanji i najotporniji pametni telefon ikada / VIDEO
Pre nego što su pametni telefoni postali osnovni i široko dostupni mobilni uređaji, trend je podrazumevao da svaka sledeća generacija mobilnih telefona bude manja od prethodne.
Izvor: B92
Printscreen YouTube/O Gadget
Kod mnogih je želja da imaju mobilni telefon kompaktnih dimenzija i dalje prisutna, iako se tržišni i tehnološki trendovi tome uglavnom suprotstavljaju. Da to baš i ne mora da bude tako dokazuje pametni telefon pod imenom Unihertz Atom.
Atom je mali, posebno ojačni, 4G smartfon, sa ekranom dijagonale od 2,45 inča i rezolucijom od 240x432 piksela.
Uređaj ima 4GB RAM memorije, zadnju kameru od 16 i prednju od 8 megapiksela, FM radio, NFC mogućnosti za mobilno plaćanje, USB Type-C port za punjenje baterije, senzor otiska prsta smešten napred, kao i standardnu utičnicu za slušalice od 3,5 milimetra, piše The Verge.
Unihertz Atom koristi operativni sistem Android 8.1 Oreo.
Telefon ima i bočno dugme koje može da se programira tako da pokreće aplikacija po želji korisnika. Otporan je na vodu i prašinu, prema standardu IP68.
Uređaj se na sajtu Kickstarter pojavio u maju prošle godine. A popularnosti ideje, kao ali i želji ljudi da imaju telefon manjih dimenzija govori činjenica da je za njegovu proizvodnju sakupljeno 10 puta više novca od prvobitnog cilja.
Unihertz Atom se prodaje po ceni od 300 dolara.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini – 1. 419. dan. Energetska infrastruktura je ponovo na meti ruskih napada, dok su u Ukrajini na snazi isključenja struje i veoma niske temperature, na severu i do minus 24 stepena.
Nemačka, zemlja koja je decenijama predstavljala sinonim za inženjersku savršenost, disciplinu i industrijsku moć, danas gubi još jedan ključni stub svog ekonomskog identiteta.
Rat u Ukrajini – 1.421. dan. Prestonica Ukrajine se suočava s ozbiljnim nestankom struje, nema je dovoljno ni za kritičnu infrastrukturu, a oko 500 višespratnica je bez grejanja.
Skupština Srbije danas počinje vanredno zasedanje, a na dnevnom redu je 25 tačaka među kojima je set zakonskih predloga iz oblasti pravosuđa koje je predložio poslanik SNS Uglješa Mrdić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovaće na Svetskom ekonomskom forumu (WEF) koji će se održati od 19. do 23. januara u Davosu, objavili su organizatori na društvenim mrežama.
Predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević izjavio je danas da je situacija u Crnoj Gori i dalje napeta i da se nastavljaju blokade građana Botuna i Zete koji se protive gradnji postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda.
Dok su neki znaci jasno povezani sa određenim promenama u organizmu, drugi su opštiji i često se lako previdi ili pripišu drugim, manje ozbiljnim stanjima.
Nove američke prehrambene smernice (DGA) za period 2025–2030 izazvale su pravu uzbunu među stručnjacima i u javnosti ubrzo nakon što su objavljene 7. januara 2026. godine.
U Srbiji raste broj obolelih od respiratornih infekcija, zbog čega Institut "Batut" i Ministarstvo zdravlja upozoravaju građane da se štite u zatvorenim prostorima.
Dokumentarna miniserija "The Cult Behind the Killer: The Andrea Yates Story“, koja u tri epizode prikazuje neke od najšokantnijih zločina u savremenoj američkoj istoriji, postala je hit na HBO Maxu.
Gotovo da nema osobe koja nije čula ljubavnu baladu "Sve je ovo premalo za kraj" ili da ne znaju da zapevuše njen refren, a malo ko zna da je pesma objavljena nekoliko godina nakon što je pevač poginuo.
Glumac Kit Harington ponovo se osvrnuo na kontroverzan završetak serije Igra prestola, otkrivši u nedavnom intervjuu da ga je peticija obožavalaca za ponovno snimanje poslednje sezone "iskreno razljutila".
Lenovo i FIFA najavljuju AI-pokretana tehnološka rešenja koja unapređuju inteligentne operacije, osnažuju igrače i trenere i donose imerzivnija iskustva za navijače na FIFA Svetskom prvenstvu 2026™.
The President of Serbia, Aleksandar Vučić, speaking to the citizens of Serbia from Abu Dhabi, where he attended the official opening of ‘Sustainability Week 2026,’ said that an excellent year lies ahead for Serbia in economic terms.
Sjedinjene Američke Države upozorile su britanske vlasti nakon što je regulator Ofcom pokrenuo istragu protiv društvene mreže X, u vlasništvu Ilona Maska, zbog AI alata Grok.
Komentari 16
Pogledaj komentare