IBM-ov 3-u-1: Pametan "transformers" sat postaje telefon ili tablet FOTO
Kompanija IBM godinama unazad nije napravila ni jedan uređaj namenjen krajnjim korisnicima (pametan sat, pametni telefon, tablet ili personalni računar), ali je to nije sprečilo da patentira ideju koja bi, možda, mogla biti upotrebljena u budućnosti.
Izvor: Venture Beat, PC Press
IBM patents smartwatch which unfolds into a smartphone & then can be further extended into a tablet. Its single-panel smart watch, can unfold into 4-panel smartphone, & from there into 8-panel tablet, w/extra screens all housed beneath the smartwatch screen pic.twitter.com/SNdt2VdpYz
Uostalom, ta kompanija decenijama važi za IT kompaniju sa najvećim brojem patenata. Jedna od njihovih poslednjih ideja je pametni sat sposoban da se fizički transformiše u telefon ili tablet, koji će se nositi na ruci.
Na današnjem nivou tehnološkog razvoja, takav proizvod nije moguće napraviti, pa - ko zna, možda jednog dana postane stvarnost.
Patent se odnosi na pametni sat sa ekranom bez ivica, nešto većim od trenutno aktuelnih dimenzija ekrana na sličnim uređajima.
Razlika je u tome što taj ekran može da se na neki način "multiplikuje" četiri ili osam puta, čime se efektivno povećava njegova površina i rezolucija.
Foto: Prinscreen / Nl.letsgodigital.org
U objašnjenju ovog koncepta IBM kaže da se za povećanje ekrana koristi slajder, a da su dodatni ekrani "spakovani" ispod osnovnog.
Ovakav proizvod sigurno na tržištu nećemo videti u narednim godinama, ali to ne sprečava IBM da patentira čak i ideje koje se danas možda mogu smatrati glupim.
Strategija ove kompanije je da nagrađuje zaposlene čiji patenti budu prihvaćeni, jer se na taj način stvara baza za eventualno buduće licenciranje patentirane tehnologije, ali i za (sve unosnije) sudske tužbe za neovlašćenu upotrebu patenata.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Sedam godina nakon kupovine, kojoj su prethodile najmanje dve godine pregovora sa Sjedinjenim Državama, Poljska je objavila da je njen sistem protivvazdušne i raketne odbrane, zasnovan na američkom sistemu Patriot, dostigao punu operativnu spremnost.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov uputio je oštro upozorenje evropskim političarima, rekavši da će ruski odgovor na bilo kakav napad biti razarajući.
Rat u Ukrajini – 1.403. dan. Komandanti trupa Centar i Istok obavestili su predsednika Vladimira Putina da su gradovi Dimitrov u DNR i Guljajpolje u Zaporoškoj oblasti pod kontrolom ruske vojske. Ukrajinci su ubrzo demantovali tu vest.
Bosna i Hercegovina legalizovala je danas upotrebu kanabisa čime se priključila velikom broju zemalja koje su odobrile korišćenje ove biljke za ublažavanje simptoma teških bolesti, objavili su iz Ministarstva civilnih poslova BiH.
Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa američkim predsednikom Donaldom Trampom i obavestio ga o, kako tvrdi Moskva, ukrajinskom napadu dronovima na njegovu rezidenciju u Novgorodskoj oblasti, nakon čega je Tramp reagovao "šokirano".
Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa američkim predsednikom Donaldom Trampom i obavestio ga o, kako tvrdi Moskva, ukrajinskom napadu dronovima na njegovu rezidenciju u Novgorodskoj oblasti, nakon čega je Tramp reagovao "šokirano".
Danas je 1.405. dan rata u Ukrajini, koja je u nedelju bila glavna tema razgovora na Floridi, gde su se sastali američki i ukrajinski predsednik. Prethodno je Donald Tramp razgovarao i s ruskim kolegom Vladimirom Putinom.
Moskva vidi britanski uticaj u pokušaju Ukrajine da napadne rezidenciju ruskog predsednika Vladimira Putina u Novgorodskoj oblasti kako bi se poremetio mirovni proces, izjavio je danas zamenik šefa ruske diplomatije Aleksandar Gruško.
Ispred Doma Narodne skupštine Srbije, gde su do jutros bili šatori s protivnicima građanske i studentske pobune, postavljeni su štandovi s natpisima "Novogodišnji bazar", a donose se okićene jelke.
Bosna i Hercegovina legalizovala je danas upotrebu kanabisa čime se priključila velikom broju zemalja koje su odobrile korišćenje ove biljke za ublažavanje simptoma teških bolesti, objavili su iz Ministarstva civilnih poslova BiH.
Hladno vreme može povećati rizik od srčanih i cirkulatornih problema, kao što su srčani i moždani udari, govore brojne statistike i istraživanja. Postavlja se pitanje možemo li smanjiti rizike.
Dobra vest je da ovo nije kraj priče – ekipu ćemo ponovo gledati na sledećem izdanju Phygital Games of the Future turnira, koje će se održati naredne godine u Kazahstanu.
Upotreba alata zasnovanih na veštačkoj inteligenciji u Evropi brzo raste, ali razlike među državama i dalje su izražene, pokazuju najnoviji podaci Eurostata.
Radari će meriti prosečnu brzinu i devet najčešćih prekršaja, uključujući vožnju bez pojasa, upotrebu mobilnog telefona i prolazak kroz crveno svetlo – kazne stižu automatski.
Komentari 13
Pogledaj komentare