Dan IV: Poraz Đerea i Jorovićeve

Četvrtog dana Vimbldona na terene izašlo je dvoje srpskih tenisera u pojedinačnoj konkurenciji – Laslo Đere i Ivana Jorović, koji su doživeli poraze.

Kraj – Risk konačno iskoristila meč loptu
Ivana Jorović nije uspela da se plasira u treće kolo Vimbldona, pošto je od nje bila bolja Amerikanka Alison Risk (6:2, 6:7, 9:7).
Bravo, Ivana!
Izuzetno čudan gem... Ivana od gotovog pravi veresiju i od 40:0 dopušta rivalki meč loptu. Odličnim drop-šotom je spasava, a onda sa još dva vrhunska poena dolazi do 7:7!
Jorovićeva spasla meč loptu!
Jorovićeva je spasla meč loptu, nateravši protivnicu na grešku. Osvojila je svoj gem, ali u narednom nije uzela nijedan poen, pa sada gubi 7:6.
Šteta...
Od 40:0 za Risk, Jorovićeva je došla do izjednačenja fenomenalnim forhendima. Ipak, Amerikanka je dobrim forhendom, a potom i servisom, došla lako do gema.
Bum – ribrejk!
Ivana se vratila i smanjila na 4:5! Odlična igra naše teniserke u najbitnijim momentima.
Ivana na korak od poraza
Imala je brejk loptu Ivana, ali je ritern poslala u aut. Potom je Amerikanka vezala tri poena i osvojila gem, te povela – 2:5.
Brejk Risk
Risk se odlično branila u ovom gemu, a Ivana jalovo napadala. Jedna dupla, nekoliko neiznuđenih grešaka... – 2:4.
Brejk na brejk
Jorovićeva loše otvara odlučujući set, prepušta servis Amerikanki, ali opet pravi razliku bekhendom pa momentalno uzvraća brejk koji posle velike borbe i potvrđuje – 2:2
Ivana izjednačila!
Jorovićeva fantastičnim bekhendom rešava taj-brejk u svoju koristi za 1-1 u setovima – 6:7 (3)
Serija mini-brejkova
Dramatična završnica seta, u prvih šest poena taj-brejka videli smo čak šest mini-brejkova, a u sjajnoj poziciji je Jorovićeva – 6:6 (2:5)
Taj-brejk odlučuje set
Risk osvaja naredni gem pa se drugi set odlučuje u taj-brejku – 6:6
Ivana odolela
Nakon tri spasene brejk lopte, Jorovićeva konačno odbija nalet Amerikanke i osvaja bitam gem – 5:6
Gem odluke
Žestok pritisak Alison na servis Jorovićeve, Srpkinja spasava tri brejk lopte.
Potpuni egal
Oprezna igra obe teniserke, retko rizikuju, fokusirane su na svoj servis, pa je izjednačeno posle osam gemova – 4:4

Srpkinja se ne predaje
U prelomnim trenucima meča Jorovićeva odgovara rivalki, pravi brejk i poravnava rezultat u drugom setu – 2:2
Ivana u velikom problemu
Ne uspeva Jorovićeva da parira Amerikanki, gubi servis i na startu drugog gema, a Risk odmah kapitalizuje taj brejk koji bi mogao da bude preloman za meč – 2:0

Photo by Shaun Botterill/Getty Images
Srpska teniserka bez šanse u I setu
Risk ne posrće nakon ispuštenog vođstva, nastavlja u sjajnom ritmu i odmah pravi novi brejk pa rutinski privodi prvi set kraju – 6:2
Jorovićeva se bori
Pravi Risk odmah i drugi brejk, ali Jorovićeva konačno odgovara i najavljuje povratak u egal – 4:2
Kraj za Đerea u Londonu!
Laslo Đere eliminisan je sa Vimbldona u drugom kolu porazom od Džona Milmana u tri seta 6:3, 6:2, 6:1.
Loš početak Ivane
Jorovićeva loše ulazi u meč, nakon što je propustila dve brejk šanse odmah gubi svoj servis – 2:1
Milman na gem od pobede
Đere se potpuno predao, nema više želje u njegovoj igri, pa Australijanac pravi novi brejk i stiže na gem od pobede – 1:5
Đere opet posrnuo
Nije uspeo Srbin da održi egal, dobro je odolevao pritisku Milmana, spasao pet brejk šansi u maratonskom gemu, ali nije odoleo u šestoj prilici pa se Australijanac vraća u vođstvo koji potvrđuje uz svoj prvi as na meču – 1:3
Uskoro na terenu i Ivana Jorović
U 14h na teren izlazi i Ivana Jorović. Njoj je rivalka u drugom kolu Amerikanka Alison Risk, 55. teniserka sveta. Ovo je njihov prvi međusobni duel.
Konačno!
Posle sedam propuštenih prilika, Đere konačno koristi brejk priliku. Videćemo da li ovo može da preokrene situaciju na terenu i semaforu – 1:1
Đere "jezdi" ka porazu
Potpuno je dekoncentrisan i demoralisan Đere, nastavlja da pravi početničke greške, pa Milman pravi brejk na otvaranju trećeg seta – 0:1

Photo by Matthias Hangst/Getty Images
Srbin u nokdaunu
Đere nema više samopouzdanja, sada ga ni servis ne služi, Milman koristi trenutak i pravi novi brejk pa sigurbnim servisom "overava" i drugi set – 2:6
Australijanac kažnjava svaki propust
Kao i u prvom setu, Milman je opet iz podređenog položaja stigao do prednosti. Već u narednom gemu nakon što je sprečio brejk, oduzima servis demoralisanom Đereu i odmah kapitalizuje taj brejk – 2:4
Divan dan u Londonu za tenis

Đere opet propušta brejk prilike
Treći put na meču Đere je imao dvostruku brejk priliku i opet nije uspeo da oduzme servis Milmanu – 2:2
Milmanu prvi set
Frustrirani Đere nije imao koncentracije da uzvrati, pa Milman osvaja prvi set iako je više grešio, a napravio manje vinera od Srbina – 3:6
Đerea stigla kazna
Đere nije iskoristio četiri prilike da napravi brejk, a to je Milman surovo kaznio. Australijanac se mučio da zadrži svoj servis, a čim je dobio prvu šansu da oduzme protivnikov on je iskoristio i sada servira za set – 3:5

Australijanac opet odoleo
Milan podiže servis na viši novo u ključnim trenucima i sa tri sjajna udarca spasava brejk šanse i osvaja i ovaj gem – 3:4
Nove brejk šanse za Lasla
Đere je mnogo opasniji po protivnika na ovom meču, opet ima dve brejk prilike i šansu da povede u I setu.
Maraton u najavi
S obzirom na tok meča u prva tri gema, koja za koje je bilo potrebno čak 20 minuta, očekujemo maratinsku borbu Đerea i Milmana – 1:2
Đere propustio 2 brejk šanse
Dobro igra Đere na startu meča, izvršio je pritisak na servis Milaman, stigao do dve brejk prilike, ali ih ne koristi. Svoj servis-gem osvaja sa tri asa – 1:1
Novi izazov za Đerea
Ovo je njihov prvi međusobni susret na ATP turu. Milamn je u prvom kolu u tri seta savladao 83. igrača na ATP listi Uga Dalijena iz Bolivije.
Dvoje Srba danas na terenima "Ol Ingland klaba"
Četvrtog dana Vimbldona na terene će izaći dvoje srpskih tenisera u pojedinačnoj konkurenciji – prvi nastupa Laslo Đere.